A Tisza vízszintje vasárnap reggel Mindszentnél 765 centiméter volt, a tetőzést legfeljebb 770 centiméteres szinten várják hétfőre – mondta Priváczkyné Hajdu Zsuzsa.
A folyó országhatár közeli szakaszán elsőfokú, mindszenti vízmércéhez tartozó szakaszán – előreláthatólag a jövő hét második feléig – másodfokú készültség van érvényben, a vízszint az előrejelzések szerint ott ekkora csökken 750 centiméter alá – közölte a szakember.
A tavaszi árhullám idején a Tisza Mindszentnél 1062 centiméteres, Szegednél 1009 centiméteres rekord vízszinten tetőzött.
Az elmúlt napok napsütéses időjárásának, a növényzet fejlődésének és a szivattyúzásnak köszönhetően a belvízzel elöntött terület nagysága jelentősen csökkent, a legutóbbi jelentés alapján 17 ezer hektárt borított víz – tudatta az ügyeletvezető.
