A Bács-Kiskun megyei 7. számú körzetben induló jelölt elmondta: kedden 24 órás ultimátumot kapott, hogy döntsön arról, indul-e. Hozzátette: miután másnap közölte a fideszes jelölttel, hogy megméretteti magát, „Bagó Zoltán fenyegetőzött és ígérgetett, megdöbbentő módon kommunista módszerekre emlékeztetve fenyegetett meg, hogy amennyiben úgy döntök, hogy mégis elindulok a 2006. évi országgyűlési választásokon, veszélybe kerülhet a munkám, egzisztenciám”.
A sajtótájékoztatón hangfelvételt mutattak be a két képviselőjelölt között lefolytatott beszélgetésről. Ebben Bagó Zoltán többek között azt mondja, hogy „az együttműködés miatt” a leglogikusabb lépés lenne, ha Romsics Imre nem válna jelöltté.
Karsai Péter, az MDF frakcióvezető-helyettese bocsánatkérésre szólította fel Bagó Zoltánt, a Fidesz elnökétől pedig azt kérte, vonja vissza jelöltjét.
