Negyedszer is kikapott a Fehérvár, százados a Sopron

albacomp fehérvár (albacomp fehérvár)

Az Alba Fehérvár kikapott a montenegrói Buducnost Podgorica vendégeként szerdán a férfi kosárlabda Európa Kupa negyedik fordulójában, így továbbra is nyeretlen a kontinentális vetélkedésben.

Az első Európa Kupa-szezonjukat három vereséggel kezdő fehérváriak villámrajtot vettek az 1/2-es győzelmi mérlegnél tartó Podgorica otthonában, ugyanis az első negyedet hétpontos vezetéssel zárták.

A folytatásban ugyanakkor már korántsem a magyar csapat kedve szerint alakultak a dolgok, a második és a harmadik játékrészt is komoly különbséggel elveszítette a fehérvári alakulat, amelynek így a zárófelvonásban már csak a felzárkózásra volt esélye.

Carlos Frade vezetőedző 0/4-es mérlegnél tartó együttese jövő szerdán a török Ankarát fogadja.

Eredmény – Férfi kosárlabda 4. forduló, F csoport (a sorozat honlapja alapján):

Buducnost Podgorica (montenegrói)-Alba Fehérvár 67-61 (10-17, 29-14, 16-9, 12-21)
a magyar csapat legjobb dobói: Moore 12, Somogyi, Juhos 10-10

A DVTK, a PEAC-Pécs és a PINKK Pécs egyaránt kikapott idegenben szerdán a női kosárlabda Európa Kupa nyitófordulójában.

Eredmények – Női kosárlabda EK

E csoport:

Landes (francia)-DVTK 90-71 (25-13, 16-29, 20-14, 29-15)
a magyar csapat legjobb dobói: Raven 15, Sverrisdóttir 13

F csoport:

Nantes (francia) – PEAC-Pécs 69-64 (14-6, 16-24, 14-16, 25-18)
a magyar csapat legjobb dobói: Williams 27, Nagy-Bujdosó 12

G csoport:

Tarbes (francia)-PINKK Pécsi 424 71-48 (19-8, 22-13, 16-16, 14-11)
a magyar csapat legjobb dobói: Tomlinson 14, Ajdukovic 8

Az Uniqa Euroleasing Sopron hazai pályán 73-67-re nyert a cseh Brno ellen szerdán a női kosárlabda Euroliga nyitófordulójában.

A magyar bajnok az első negyedben tetemes, 13 pontos hátrányba került, de a folytatásban felzárkózott, a záró játékrésznek ötpontos hátránnyal vágott neki, majd öt perccel a vége előtt kiegyenlített. A hazaiak lendülete a hajrára is kitartott, így végül megnyerték az összecsapást.

A Sopron egy hét múlva a török Fenerbahcéhoz látogat.

A Sopron története 100. sikerét aratta a sorozatban.