Belföld

Szélvihar támadja a Dunántúlt

Szombaton főként keleten eshet az eső, az egész országban megerősödik a szél, a Dunántúlon viharossá fokozódik. A hőmérséklet 7-13 fok körül alakul.

Szombaton erősen felhős, illetve borult ég lesz felettünk. Csak kevés helyen szakadozhat fel a felhőzet és bukkanhat elő a Nap. Többfelé várható eső, záporeső. A nagyobb mennyiségű csapadék a keleti megyéinkben hullhat. A délnyugati és az északkeleti tájaink kivételével az északnyugati szél megerősödik, főként a Dunántúlon viharossá fokozódik. A Bakony és a Balaton térségében egy-egy széllökés elérheti a 100km/h is. A szombat délután várható hőmérséklet 7 és 13 fok körül alakul.

Részletesebb előrejelzésért kattintson az FN időjárás aloldalára!

Az éjszakai órákban is erősen felhős vagy borult égre számíthatunk, azonban a nyugati országrészben egyre nagyobb területen csökken, szakadozik fel a felhőzet. Vasárnap a keleti megyéinkben még többfelé, máshol szórványosan várható eső, záporeső. A magasabban fekvő részeken havas eső, havazás is előfordulhat.
Vasárnap délelőtt1 és + 4 fok várható.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik