Rusvai Miklós víruskutató kommentálta a kormány oltási stratégiáját az RTL Híradónak. Illetve csak elmondta a saját álláspontját, lévén a kormány oltási stratégiája egyelőre nem ismert, a csatorna is hiába érdeklődött ebben az ügyben.
Rusvai megjegyezte, hogy eddig 600-700 ezren regisztráltak a koronavírus elleni oltásra, ha ezt a csoportot sikerülne beoltani, már önmagában az nagy előrelépés lenne a járvány elleni küzdelemben. Szerinte ugyanakkor ha március végéig nem történik meg az „immunizálás” legalább ebben a körben, akkor a harmadik hullám kialakulása borítékolható.
“Minél több embert, minél hamarabb oltani kellene” – szögezte le.
A riport idézte Karikó Katalint, a BioNTech cég alelnökét, aki elmondta: már az első oltás is 88 százalékos védelmet ad.
Az amerikai Pfizer és a német BioNTech gyógyszeripari vállalat közös fejlesztésű vakcinájából az első szállítmány még múlt szombaton érkezett Magyarországra, és a közmédia információi szerint eddig már mintegy 2500 egészségügyi dolgozót oltottak be vele. A szerda reggel Németországból érkezett Boeing 757-es fedélzetén újabb 70 ezer oltóanyagot hoztak Magyarországra, ez 35 ezer magyar egészségügyi dolgozó oltására elegendő.
Az oltás maga körülbelül fél órát vesz igénybe. Először kikérdezik a beoltandókat az egészségi állapotukról, ki kell tölteniük egy engedélyező nyilatkozatot, majd karba megkapják az oltást, amit egy rövid megfigyelés követ. A szakemberek tapasztalatai eddig jók, jelentős mellékhatást senkinél sem tapasztaltak.
Kiemelt kép: Egy egészségügyi dolgozó a koronavírus elleni oltóanyagot, a Pfizer-BioNTech vakcinát fecskendőbe szívja az oltás előtt az Országos Korányi TBC és Pulmonológiai Intézet oltópontján Budapesten 2020. december 30-án. MTI/Mónus Márton