Sport

Öngyilkos lett Savanya Norbert búvárúszó világbajnok

A 34 éves szegedi sportember sokadik öngyilkossági kísérlete után hunyt el. Tíz alkalommal lett világbajnok.

Savanya Norbert 2007-ben, hosszú idő után került a lapok címoldalára, tragikus okok miatt. A magánéleti problémákkal küzdő sportoló, aki később sportoktatóként és jogászként dolgozott, megpróbált öngyilkos lenni. Tette akkor nem sikerült, és a Délmagyarország című lapban akkor azt nyilatkozta, többé nem próbál meg véget vetni életének, és még egy alapítványt is létrehoz a hozzá hasonló sorsúak számára.

A Nemzeti Sport szombaton délelőtt arról számolt be arról, hogy az újabb kísérlet ezúttal végzetes volt.

Savanya Norbert 1976. június 2-án született Szegeden. A Szegedi Muréna Úszó és Búvárklub tagjaként nemcsak páratlanul sikeres volt sportágában, de a búvárúszás népszerűsítésében is aktív szerepet vállalt. Edzője Gyémánt Imre volt. Pályafutása 2001-ben azért ért véget, mert doppingvétséget követett el.

Eredményei: 10-szeres világbajnok több kategóriában (1994, 1996, 1998, 2000), 4-szeres Európa-bajnok 4x Európa-bajnok (1995, 1997, 2001), Világjátékok-gyõztes (1997), 67-szeres magyar bajnok.

Savanya Norbert 34 évet élt.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik