Piros-fehér szalagot ragasztott Orbán Viktor miniszterelnök parlamenti dolgozószobájának ajtajára Varga Zoltán DK-s országgyűlési képviselő.
A politikus a Facebook-oldalán azt írta,
ha Orbán Viktor azt gondolta, hogy majd a parlamenti dolgozószobájába bújhat a Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatóinak tiltakozása elől, akkor tévedett. Tettem róla, hogy megértse: ideje pakolni! Az ő szavatossága menthetetlenül lejárt!
Mint ismert, a diákok több mint egy hete foglalták el a Színház- és Filmművészeti Egyetem Vas utcai épületét, így tiltakozva az ellen, hogy a feszített tempójú modellváltás megszünteti az egyetem autonómiáját. Azóta egymást érik a különféle verses, zenés, élőláncos tüntetések és sorra érkeznek a szolidaritási nyilatkozatok.

