Négy érmet hoztak össze a magyar úszók a világkupán Hosszú Katinka vezérletével

Négy érmet szereztek a magyar úszók szombaton a világkupa-sorozat tokiói állomásán. Elsőként Hosszú Katinka ugrott medencébe és új csúccsal nyerte meg 400 méter vegyesen.

Világkupacsúccsal söpörte be újabb aranyát Hosszú Katinka
Megállíthatatlan Tokióban is az Iron Lady.

Később az Iron Lady 100 háton is versenyben volt az aranyért, ám 59.65-ös idejénél két tizedmásodperccel jobbat úszott Emily Seebohm, így maradt az ezüstérem számára a második futamán.

Nem csak Hosszú Katinka szerzett érmet Japán fővárosában, Szabó Szebasztián 100 méter gyorson harmadik helyen végzett Vlagyimir Morozov és Blake Pieroni mögött. A futamon hetedik lett Kozma DominikJakabos Zsuzsanna 200 gyorson nyolcadik, 400 vegyesen pedig hatodik lett.

A nap zárószámában, a vegyes gyorsváltók 4×100 méteres versenyében a Kozma, Szabó, Jakabos, Hosszú összetételű válogatott a második helyet szerezte meg 3:27.56 perccel, a 3:24.89 perccel világkupa-csúcsot elérő ausztrál négyes mögött.

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Zsuzsanna Jakabos (@zsuzsubell) által megosztott bejegyzés, Aug 3., 2019, időpont: 5:33 (PDT időzóna szerint)