A gázai kivonulás ellenzőinek javaslatára arról döntöttek Izraelben, hogy a párt beveheti-e a kormányzásba a baloldali Munkapártot. Ariel Saron arról is szavazást írt ki, hogy a Likud tárgyalhat-e bármelyik cionista párttal a koalíció alakításáról. Saron mindkét kérdésben alulmaradt, saját indítványánál pedig igen szoros volt az eredmény.
Az egyetlen jó hír Ariel Saron számára, hogy a Likud parlamenti képviselői és kormánytagjai többségükben rá szavaztak. Kérdéses azonban, hogy később is nyíltan mellé állnak-e, szembe helyezkedve a párt központi gyűlésén a Likud többségével.
Saronhoz közeli források szerint néhány napja a miniszterelnök azt fontolgatta, hogy ha indítványa megbukik a Likudban, akkor kilép a pártból, és párton kívüli miniszterelnökként alkot kormányt az elszakadási tervet támogató politikusokkal és pártokkal.
Saron jobboldali ellenzéke, az úgynevezett „Lázadók” megpróbálják megakadályozni a koalíciót a baloldali Munkapárttal, de a miniszterelnöknek a gázai kivonuláshoz szüksége van a biztos parlamenti többségre. Saron kiürítési terve 8000 gázai zsidó telepest érint. A miniszterelnök ezen kívül szeretne megszüntetni négyet a 120 ciszjordániai telep közül.
A tervek ellenére izraeli katonák ismét bevonultak a gázai övezetben fekvő Rafah városába, és leromboltak néhány épületet. Helyi források szerint két palesztin megsérült. Közben izraeli részről azt közölték, hogy palesztin területről kilőtt Kasszam rakéták csapódtak be a déli Szderót városban. Sérülésekről és károkról nem érkezett jelentés.