Az FC Barcelona nagyon csúnyán átgázolt a Real Madridon

A 177. El Clásico előtt arról szóltak a hírek, hogy a Zinédine Zidane (és Cristiano Ronaldo) távozása óta borzasztó formában futballozó Real Madrid meg tudja-e lepni a Lionel Messit nélkülöző FC Barcelonát. A győzelem már csak azért is nagyon fontos lett volna, mert a Real Madrid edzője, Julen Lopetegui valószínűleg az állásáért meccselt.

Emberi sorsok múlhatnak az idei El Clásicón
Julen Lopetegui az állásáért küzd, míg Ernesto Valverde csapata végre kikeveredett a hullámvölgyből, de elvesztette Lionel Messit.

Aztán elkezdődött a mérkőzést, és azonnal kiderült, hogy a Messi nélküli Barca is jobb csapat jelenleg, mint az elmúlt öt Bajnokok Ligájából négyet behúzó ellenfele.

Valóságos álomfocit láthatott a Nou Camp, a Real csak kereste a labdát, a hazai csapat azt csinált a támadótérfélen, amit akart. Nem is kellett sokat várni az első találatra, egy fantasztikus akció végén Philippe Coutinho szerezte meg a vezetést a Barcelona számára.

Az első gól:

Nem sokkal később Luis Suarezt buktatta Räphael Varane az ötösön belül, és noha először a játékvezető nem adott büntetőt, a videobíró segített, és mégis tizenegyes lett az esetből. Suarez magabiztosan értékesítette a lehetőséget, és nagyon hamar kiütésre állt a dolog.

A félidőig nem változott az állás, a második játékrészben viszont nagyon keményen bekezdett a Real Madrid, és a 49. percben Marcelo góljával vissza is jöttek a meccsbe.

A szépítés:

Innentől fogva a Real kitámadott, és hajtottak az egyenlítésért, ám a 75. percben minden eldőlt: érkezett Luis Suarez, és akcióból is betalált. Majd a 84.-ben még egyszer. 4-1, game over.

Suarez, 3-1:

A negyedik gól sem volt semmi, a teljesen elfáradó és széteső madridi védők mellett Suarez karrierjének egyik legjobb meccsét zárta. A mesterhármas csak hab a tortán.

Suarez, 4-1:

Csak hogy teljes legyen a már-már megalázó kiütés, a 87. percben a csereként beálló Arturo Vidal is betalált, és ő kialakította az 5-1-es végeredményt.

Vidal, 5-1:

Ezzel minden bizonnyal vége az igen rövid Julen Lopetegui-érának, és a bajnokságbam már hét ponttal vezet a Barcelona a jelenleg csak a kilencedik helyen álló, az Európa Liga-helyekért harcoló Real Madrid előtt.

Eredmény, La Liga, 10. forduló:

Barcelona–Real Madrid 5–1 (2–0)
2018.10.28., Barcelona, Camp Nou. 16.15. v. José María Sánchez Martínez
Barcelona: Ter Stegen – Sergi Roberto, Piqué, Lenglet, Jordi Alba – Rafinha (N. Semedo, 69.), Rakitic, Busquets, Arthur (A. Vidal, 87.), Philippe Coutinho (O. Dembélé, 74.) – L. Suárez
Real Madrid: Courtois – Nacho, Varane (Lucas Vázquez, a szünetben), S. Ramos, Marcelo (Mariano Díaz, 82.) – Modric, Casemiro, Kroos – Bale (Asensio, 77.), Benzema, Isco
Gólszerző: Coutinho (11.), L. Suárez (30., 75., 83. – az elsőt 11-esből), A. Vidal (87.), ill. Marcelo (50.)