Serena is továbbmasírozott

Az amerikai teniszező magabiztos játékkal rukkolt elő a US Open 3. fordulójában.

Fotó: Europress Fotóügynökség

Miután a férfiaknál első helyen kiemelt Novak Djokovic sikerrel vette az újabb akadályt a US Openen, a hölgyek versenyében első helyen rangsorolt Serena Williamsen volt a sor, hogy kiharcolja a továbbjutást.

Az amerikai játékos az amerikai Varvara Lepchenkóval meccselt és ugyan bő másfél óra alatt 6-3, 6-3-ra nyerni tudott, közel sem volt ez egy sima mérkőzés. Lepchenko rendesen megnehezítette ellenfele dolgát, ám a legfontosabb labdameneteknél Williams megvillantotta klasszisát, így a maga javára tudta fordítani az összecsapást.

A 2012-es győztes Andy Murray bejutott a legjobb 16 közé: a brit játékos szombaton a harmadik fordulóban az orosz Andrej Kuznyecovot győzte le négy szettben.