Vb-selejtező: nyert a férfi kosárlabda-válogatott Koszovó ellen

A magyar férfi kosárlabda-válogatott 84-76 legyőzte Koszovót a világbajnoki selejtezősorozat második meccsén Debrecenben.

A szeptemberi Eb-n nyolcaddöntős válogatottunk – melyben utoljára lépett pályára a 32 éves Wittmann Krisztián – az első félidőben nehezen tartotta a lépést ellenfelével, majd a 24-15-re hozott harmadik negyeddel gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést. A magyarok legjobbja Vojvoda Dávid és a 92-szeres válogatott Wittmann egyaránt 20-20 pontot szerzett.

Magyarország két forduló után ötvenszázalékos mérleggel áll, miután szombaton Lengyelország ellen nem sikerült jól kezdeni. A vb-kvalifikáció februárban folytatódik Litvániában.