Hátrányból, Kalmár Zsolt góljával nyert a DAC a Slovan ellen

A Dunaszerdahely-Slovan rangadót ismét óriási érdeklődés övezte magyar és szlovák részről is. A meccs első félórájában kiegyenlített volt a párharc, a 31. percben viszont a vendégek Holosko góljával megszerezték a vezetést. A 0-1-es állás a félidőig nem is változott.

A második félidőben viszont többször is veszélyeztetett a DAC, a próbálkozásoknak először a 65. percben lett eredménye, amikor egy szöglet után Pacinda bólintott a Slovan kapujába. 1-1.

Sokáig nem történt érdemi változás, de a 83. percben jött a 10-szeres magyar válogatott középpályás Kalmár Zsolt, és eldöntötte a mérkőzést.

A vendégeknél Holman Dávid, a hazaiaknál Kalmár Zsolt végig a pályán volt. A Dunaszerdahelynél viszont időközben beállt Mervó Bence (58. perc) és Vida Kristopher (71. perc( is. A DAC a sikerével a bajnokság második helyén áll 15 meccs után 28 ponttal, míg a Slovan (még) maradt a negyedik 26 ponttal.

Fantasztikus koreográfia a meccs előttről:

Eredmény:

DAC Dunaszerdahely–Slovan Bratislava 2–1 (Pacinda 65., Kalmár 83., ill. Holosko 31.)