A Városi Gorillák urbex csapata fogta magát és legutóbb az elhagyatott Globus gyárba nézett be. Elkértük a képeket és írtunk néhány érdekességet a fotók mellé.
A Weiss-család 1882-ben megalapította a Globus elődjének tekinthető Első Magyar Konzerv- és Ércárugyárat. Kezdetben a katonai kincstár megrendelésére hús- és kávékonzerveket, a lakosság részére pedig gyümölcs- és zöldségkonzerveket gyártott.
1947-ben a társaság az államosítás első lépcsőjében került állami tulajdonba a Nehézipari Központ irányítása alá.
A fotókon látható gyártelep eredetileg sörgyárnak épült 1912-ben, melyben a Fővárosi Serfőző működött. 1943-ban vásárolta meg a Dreher Sörgyárak Zrt., később pedig a mai Globus Konzervipari Rt.-hez került.
1965-ben a Budapesti Konzervgyár exportjogosítványt kapott, mely révén elsősorban húskonzerveket exportálhatott az Európai Gazdasági Közösség országaiba.
1991-ben a vállalat nevét Globus Konzervgyárra változtatták, és „Globus, a megbízható minőség” szlogennel értékesítési kampányt indítottak.
„Célunk, hogy tevékenységünkkel, termékeink egyenletes minőségével megfeleljünk a nemzetközi előírásoknak és vevőink termékeinkkel szemben támasztott követelményeinek.”
2006 májusától a Globus a tevékenységét a francia CECAB csoporthoz tartozó UFM többségi tulajdona alatt folytatta, az igazgatóság kezdeményezésére, a közgyűlés jóváhagyásával 2006. augusztus 22-től a Budapesti Értéktőzsdéről a társaság részvényei kivezetésre kerültek.
2009 júliusában a Globus eladta a Globus Védjegyet a konzervált hústermékek csoportban a készételek, a löncs- és vagdalthúsok, szendvicskrémek és pástétomok kategóriában a csehországi Hamé a.s. részére.
A termelés 2009-ben megszűnt.
A képeket köszönjük a Városi Gorillák csapatának.