Létay Dóra és Józsa Imre (Létay Dóra, Józsa Imre)
Szórakozás

Józsa Imre is szerepelt volna A mi kis falunkban

24.hu
24.hu

2017. 03. 23. 06:22

Józsa Imre tavaly október végén halt meg súlyos betegség után. A Jászai Mari-díjas színész halála előtt néhány hónappal még az RTL Klub sorozatával, A mi kis falunkkal forgatott egy próbaepizódot. Elkészítették vele az úgynevezett pilotadást, vagyis mintaepizódot is, azonban súlyos betegsége miatt a művész már nem tudta megkezdeni a munkát.

“Amikor kiderült, hogy Józsa Imi már olyan beteg, hogy képtelen lenne a feszített tempójú munkát elkezdeni, felhívtam. Ő akkor is viccesen próbálta felfogni a történteket, pedig tudta, hogy nagyon beteg, és képtelen vállalni a szerepet. A karaktere fontos volt, ezért átrendeztük a szereposztást. Józsa Imre eredetileg a közmunkás Szifont alakította volna, ezt a szerepet végül Debreczeny Csaba kapta meg, aki a pilotfilmben még Matyit alakította. Az átrendezés miatt pedig Matyi szerepe végül Molnár Áronnak jutott. Kerekes Józsi maradt Baki”

– mondta a Blikknek Kapitány Iván rendező.

Kerekes József és Debre­czeny Csaba a pilotfilmben még együtt dolgozhatott Józsa Imrével.

“Imrével már 1990-től játszottunk a József Attila Színházban, ahol ő akkor már vezető színész volt. Imi nagyon tudta a szakmát, hihetetlen ritmusérzékkel, karakterábrázoló képességgel rendelkezett. Bevallom, nagyon hiányzik. A mi kis falunk forgatásán voltunk, amikor érkezett a hír sms-ben, hogy elment”

– nyilatkozta kollégájáról Kerekes József.

vissza a címlapra

Kommentek

Legfrissebb videó mutasd mind

PARKES, AUSTRALIA - JANUARY 12:  Elvis impersonator Dean Vegas prepares to go onstage at the Parkes Leagues Club during the Parkes Elvis Festival January 12, 2007 in Parkes, Australia. The festival, now in it's 15th year is expected to draw over 6,000 people to the small country town for the event. For one weekend every year, Parkes is innundated with Elvis fans, impersonators and performers from around the world. This year's festival will mark the 30th anniversary of the death of Elvis Presley.  (Photo by Ian Waldie/Getty Images)
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.