Bravúros Vidi-döntetlen Törökországban

Az a Trabzonspor volt a Videoton ellenfele az Európa Liga 3. selejtezőkörének 1. mérkőzésén, amely tavaly a Bajnokok Ligájában szerepelt, és amely játékoskeretének összértéke magasabb az egész NB I.-énél.

Ennek ellenére a magyar csapat, amely korábban a Slovan Bratislava és a belga Gent együttesét búcsúztatta a sorozatból, remekül helytállt a 25 ezer török drukker előtt.

Nem mondhatjuk, hogy ellenállhatatlan támadójáték jellemezte a Vidi produkcióját, de a második félidőben még erre a játékelemre is maradt energia, hiszen a koncentrált, fegyelmezett védekezés mellett Walter Lee kétszer is ziccerbe került és Sándor György is kétszer próbálkozhatott viszonylag tiszta helyzetből.

A törökök nem tudtak mit kezdeni a mieink szervezett játékával, 100 százalékos helyzete nem akadt a Trabzonspornak. Helyzetei igen, de azokat nem tudták pontosan befejezni.

Ez azt jelenti, hogy a visszavágón derül ki, melyik csapat megy fel az Európa Liga főtáblájára.

Eredmény – Európa Liga, 3. selejtezőkör, 1. mérkőzés

Trabzonspor – Videoton 0-0

Trabzon, 25 ezer néző, vezette: Norris

Trabzonspor: Kivrak – Balci, Kacar (Yumlu, 74.), Bamba, Celustka – Colman (Alamzinho, a szünetben), Zokora – Sen (Yasin, 42.), Sapara, Adin – Halil Altintop. Vezetőedző: Senol Günes

Videoton: Bozovic – Brachi, Vinícius, Caneira, Stopira – Tóth B., Mitrovic – Oliveira (U. Nikolic, 86.), Sándor (Renato Neto, 81.), Walter Lee – Torghelle (N. Nikolics, 74.). Vezetőedző: Paulo Sousa

Sárga lap: Caneira (34.), Stopira (50.), Tóth B. (58.)

Élő, szöveges közvetítésünket az alábbiakban olvashatod vissza!

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!

94. PERC: Jaaaj! Walter Lee-hez került a labda, 14 méterről lőtt, micsoda helyzet volt! Recep Kivrak kapusban elakadt a labda…

93. PERC: Nem mentek vele semmire, sőt a Videoton indult meg, de a labda nem jutott el a 16-osig, mentettek a középpályán a hazaiak.

SZÖGLET 93’
Trabzonspor
Stopira mentett.

91. PERC: Walter Lee szögletét lehúzza a török kapus.

SZÖGLET 91’
Videoton
Nikolics beadását fejelték ki.

90. PERC: Öt (!) perc hosszabbítás lesz!

A Debrecen időközben 0-1-re áll Nyíregyházán, Ramost a 45. percben egyébként kiállították.

89. PERC: Yasin elesett a 16-oson belül, nem kapott 11-est.

87. PERC: Adin lőhetett, aki nem sokkal előtte a 16-oson belül is tiszta helyzetben próbálkozhatott. Ő volt a legveszélyesebb török a mérkőzésen.

CSERE 86’
Videoton
Uros Nikolic Oliviera helyén.

85. PERC: Tóth Balázs mentett szögletre a szöglet után. Nagy a nyomás.

SZÖGLET 84’
Trabzonspor
Már a szögletnek is örül a szurkolósereg.

83. PERC: Most szinte folyamatosan a hazaiak jönnek előre. Az utolsó erőtartalékokat kell mozgósítania a Vidinek.

CSERE 81’
Videoton
Sándor helyett Renato Neto a pályán.

Paulo Sousa még kettőt cserélhet a hajrában.

78. PERC: És most egy óriási török ziccer! Jobbról érkezett a beadás, Brachi belepiszkált, de a labda éppen a 14 méterről érkező Altintop elé pattant, aki fölébikázta a labdát.

Egyre bátrabban megy előre a magyar csapat, a török közönség pedig egyre türelmetlenebb.

75. PERC: Óriási magyar lehetőség maradt ki! Walter Lee lőtte rá a labdát, a török kapus kipaskolta a játékszert, Felipe Oliviera hirelen belekapott a kipattanóba, de újra a kapus mentett, Nikolics már nem tudott kapcsolni harmadszorra.

CSERE 74’
Videoton
Nikolics jön be Torghelle helyett.
CSERE 74’
Trabzonspor
Yumlu a sérült Kacar helyett

71. PERC: Jó helyről jöhetett a Vidi-szabadrúgás, de Brachi fölé-mellélőtte a labdát a beívelés helyett.

Ápolás 70’
Trabzonspor
Kacar kapott a könyökére.

68. PERC: Senol Günes vezetőedző nagyon mérges volt a leshelyzet befújása után. Tényleg határeset volt.

LES 68’
Trabzonspor
Saparát a vonalon állították meg.

Egy török mondás szerint ha valamit kilenc alkalommal egymás után elismétlünk, az valósággá lesz. Hát akkor: ne kapjunk gólt, ne kapjunk gólt, ne kapjunk gólt, ne kapjunk gólt, ne kapjunk gólt, ne kapjunk gólt, ne kapjunk gólt, ne kapjunk gólt, ne kapjunk gólt!

65. PERC: Szépen jött a beívelés a bal oldalról, Kacar viszonylag tisztán maradt, de nem tudta a fejesét irányítani.

64. PERC: Ismét a magyar középpályás maradt tisztán, megpróbálta, egy kicsit közelebb volt a kapuhoz az előző lövésnél.

62. PERC: Sándor György 20 méterről lövésre szánta el magát, merész volt, fölément.

Fél óra van hátra a meccsből.

60. PERC: A kisszöglet után Kivrak kapus alászaladt a labdának, jöhetett az ismétlés.

SZÖGLET 60’
Videoton
Sándor harcolta ki.

59. PERC: A szöglet után Bamba fejelt fölé.

SZÖGLET 59’
Trabzonspor
Stopiráról ment ki.
SÁRGA LAP 58’
Tóth Balázs, Videoton
Taktikai fault után.

57. PERC: Magasan íveltek kapu elé egy szabadot a törökök, a visszafejelt labdát lehúzta Bozovic. A kontrából Walter Lee adhatta volna Torghellének a labdát, de nem tette meg. A rekontrából Tóth Balázs faultolt, sárga lett a jutalma.

55. PERC: Kacar keményen odalépett Olivierának, de nem kapott érte lapot.

SZÖGLET 54’
Trabzonspor
Kétszer is jöhettek a sarokból.

54. PERC: Alanzinho 16 méterről két védő szorításában lőtt kapura, Bozovicnak védenie kellett. A meccs talán legnagyobb helyzete eddig.

50. PERC: Nem egy nagy meccs, a hazaiak is erőlködnek. A szögleteik sem jelentenek nagy veszélyt, már volt egy belőlük a második félidőben is.

SÁRGA LAP 50’
Stopira, Videoton
Takiktai fault után.
LES 47’
Trabzonspor
Kétszer is Altintop futott gyorsabban.

46. PERC: Máris magához vette a kezdeményezést a hazai csapat.

KÖZÉPKEZDÉS 46’
Elkezdődött a második félidő.
Trabzonspor
CSERE a szünetben’
Trabzonspor
Coleman helyett Alamzinho

Hamarosan folytatódik a második félidővel a mérkőzés.

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK! 45 perc után Trabzonspor-Videoton 0-0!

45+1. PERC: Magyar helyzet a hosszabbításban: Walter Lee többször is megtartotta, nagy cseleket vetett be, majd Tóth Balázs passzolt Sándor Györgynek, ő Torghellét ugratta ki, aki egy pillanatra tisztán volt 7 méterre a kaputól, de nem tudott a labdával mit kezdeni.

Három perc lesz a hosszabbítás.

45. PERC: Akciót vezetett a Vidi: Tóth-Stopira-Torghelle volt a labda útja, pontosabban a támadó már nem érte el a lapos beadást a bal oldalról.

42. PERC: Stopira belépője úgy tűnik, tényleg kemény volt, hiszen le kellett cserélni a hazaiak középpályását.

CSERE 42’
Trabzonspor
Volkan Sen helyett Yasin.

40. PERC: Tóth Balázs kavart, felpattant a lövése, a török kapusnak ki kellett paskolnia a felsőből. A szögletet kifejelték, a másik oldalról beérkező labdát már messzire küldték a hazaiak, nem tudtunk kihasználni két ígéretes szituációt sem.

SZÖGLET 40’
Videoton
Tóth lövése után.

38. PERC: Hatalmas lehetőség maradt ki a hazai oldalon: a jobb oldali alapvonalról ívelhetett be Balci szabadot, a labda elszállt mindenki és a kapu előtt is, majdnem a jobb alsóba.

37. PERC: Egyelőre jól védekezik a Videoton, de témadni képtelen a magyar csapat.

34. PERC: Nagyon jó szögből jöhetett szabadrúgással a hazai csapat: Sapara került a földre, miutén ütközött Brachival a kaputól 18 méterre. A sértett lőtte el, eltekerte a sorfal mellett, de valamivel célt tévesztett, szerencsére.

SÁRGA LAP 34’
Caneira, Videoton
SZABADRÚGÁS 34’
Trabzonspor
Saparát lökte meg Brachi.

32. PERC: Az első magyar lehetőségféle: Sándor adta a labdát Torghellének a 16-os vonalánál, a támadó nem volt lövőhelyzetben, de kapura lőtte a labdát, amely 3 méterrel a kapu mellé szállt.

30. PERC: Hamil Altintop nagyon veszélyesen küldte be jobbról a labdát, Bozovic vetődve mentett szögletre. Abból aztán nem lett semmi.

SZÖGLET 30’
Trabzonspor
Bozovic ütött ki egy beadást.

30. PERC: Torghellénél maradt a labda a középpályán, ő Olivierához passzolt, de hiába indult el két magyar játékos, nagyon rossz helyre passzolt a portugál.

28. PERC: Felipe Oliviera volt nagyon kemény, de a játékvezető nem adott sárga lapot. A meccsen egyébként körülbelül 25 ezer néző ül (vagy néha áll).

27. PERC: Vinicius lyukat rúgott a 16-os vonalánál, majdnem helyzetbe kerültek a törökök.

25. PERC: A “szurkapiszkákból” látszik, kemény összecsapásokból nincs hiány.

Ápolás 25’
Mitrovic, Videoton
Sarokkal beleütöttek a sípcsontjába.

24. PERC: Bozovic aláfutott a szögletnek, de Torghelle elfejelte a beadást.

SZÖGLET 24’
Trabzonspor
Altintop harcolta ki.

21. PERC: Stopira valóban szabálytalan volt, a hazaiak játékosának nagyon fájt a belépő. De már felkelt, játékra jelentkezett.

Ápolás 21’
Volkan Sen, Trabzonspor
Stopira vágott neki oda keményen.

19. PERC: Szerencsére eddig a törökök is pontatlanok. A skót spori eközben Torghelle Sándort figyelmezteti, alighanem utoljára szóban.

A helyiek döntetlennel, a Videoton győzelemmel hangolt a mai meccsre, a mieink az Egert győzték le a bajnokságban úgy, hogy a 87. percben még a hevesiek vezettek.

16. PERC: Volkan Sen lőtt 22 méterről, nagyon fölé.

LES 16’
Videoton
Torghelle Walter Lee-től kapta vonalban.

15. PERC: Az első hazai szögletet azonnal lehúzta Bozovic. Mellesleg könnyen elment Zokora indítása után a támadás a jobb oldalon a szöglet előtt.

SZÖGLET 15’
Trabzonspor
Veszélyes akció után pattant meg egy lövés.

11. PERC: Szabadrúgáshoz jutott a török csapat, a 35 méterről beívelt labdát kapura fejelték, de a jobb felsőből éppen ki tudta paskolni a labdát Bozovic.

VÉDÉS 11’
Bozovic
Egy fejest szedett ki a ficakból.

10. PERC: Nem tudja megtartani a magyar csapat a labdát, a Trabzonspor a középpályán azonnal megtámadja a mieinket.

9. PERC: Lebiceg a pályáról “Air Sanyi”, kérdés, hogy vissza tud-e menni.

Ápolás 8’
Torghelle
Bambával ütközött, lent maradt a gyepen.

A Videotonban Torghelle Sándor az egyedüli támadó, kérdés, hogy az erőszakos játéka előjön-e majd ebben a környezetben.

6. PERC: Stopira oldott meg jól egy szituációt, így elmaradt a hazai szöglet.

5. PERC: A szurkolók a stadionban egy emberként ugrálnak, nem lesz egyszerű dolga a magyar csapatnak.

2. PERC: Már a második percben le kellett szednie egy beadást Bozovic kapusnak.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
Videoton
Elkezdődött a mérkőzés.

19:55:
Hüseyin Avni Aker Stadion – ez a hivatalos neve a létesítménynek, ahol a Vidi játszik majd.

19:50: A hírek szerint barátságosan fogadták Trabzonban a Videoton drukkereit, még közös fotózkodásra is rávették a mieinket a helyiek.

Nemsokára kezdődik a mérkőzés és élő közvetítésünk.

A kezdőcsapatok

Trabzonspor: Recep Kivrak – Balci, Kacar, Bamba, Celustka – Colman, Zokora – Sen, Sapara, Adin – Halil Altintop. Vezetőedző: Senol Günes

Videoton: Bozovic – Brachi, Vinícius, Caneira, Stopira – Tóth B., Mitrovic – Oliveira, Sándor, Walter Lee – Torghelle. Vezetőedző: Paulo Sousa

Kemény ellenfelet kapott
a bajnoki ezüstérmes Videoton az Európa Ligában, a főtáblára jutásért. Ugyanakkor a székesfehérváriak korábban is erős csapatokkal találkoztak, és sikeresen túljutottak rajtuk.

Az úgynevezett második, számunkra első selejtezőkörben a tavalyi szezonban a Romát is búcsúztató Slovan Bratislava volt az ellenfél, az idegenbeli 1-1 után hazai pályán 0-0-t játszott a két csapat, a Pozsonyban lőtt gólt továbbjutást ért a magyar csapatnak.

Következett a belga Gent, amelyet 1-0-ra sikerült megverni a Sóstói-stadionban, és bár sokan féltették Paulo Sousa együttsét, végül idegenben 3-0-s diadal következett, és magabiztos továbbjutás.

Most az a Trabzonspor lesz az ellenfél, először idegenben, amely együttest három éve az a Senol Günes irányít, aki korábban világbajnoki bronzérmes lett a török válogatottal. A törökök keretében többek között ott van Hamil Altintop, a Bayern egykori játékosa, mellesleg a csapat remekül helytállt a Bajnokok Ligája tavalyi szezonjában – a Fenerbahce kizárása miatt beugróként.

A meccset a 34 éves skót Euan Norris vezeti.