Erődemonstrációt tartott a Cleveland Torontóban

Ötödik meccsét játszotta egymás ellen a Cavaliers és a Raptors az NBA keleti főcsoport döntőjében.

A Cleveland nehéz helyzetben volt, hiszen 2-0-ról egyenlített a Raptors, és a lendületbe jövő Torontót szerda este hazai pályán kellett megállítani. Ennek megfelelően nagyon bekezdett a Cleveland és már az első negyedben 18 ponttal meglépett (37-19).

A Raptors nem tudott lépést tartani, az utolsó negyed kivételével az összeset elvesztette, Lebrone James, Kevin Love és Kyrie Irving egyaránt 20 pont fölött dobott. A DeRozan- Lowry párosnak ezen az estén erre nem volt válasza, a Cleveland Cavalier 116-78-ra mosta le az ellenfelet.

NBA, keleti főcsoport döntő, eredmények:

Cleveland Cavaliers – Toronto Raptors: 116-78

A párharc állása 3-2 a Clevelandnek, a döntőbejutáshoz 4 győztes mérkőzés szükséges.