Háromgólos előnyről kapott ki a Penguins

Az észak-amerikai profi hokiliga (NHL) rájátszásának első körében a Pittsburgh Penguins 3-0-ról kapott ki a hosszabbításban.

Az első kör első találkozóján magabiztosan kezdett a Crosby vezette Pengiuns, és már az első harmadban elhúztak három góllal. Talán a nagy arányú előny altatta el a hazaiakat, de a Flyers visszakapaszkodott a már-már vesztett szituációból: a második harmadban egy, a harmadikban két találatot szerezve kiegyenlítettek. Mivel a rendes játékidőben nem született újabb gól, így a hosszabbításra maradt a döntés: Jakub Voracek megfordította az eredményt, így a Philadelphia győzelemmel kezdte a rájátszást.

Nashville-ben Gabreil Bourque két góljának köszönhetően 3-2-re nyert a Predators a Detroit Red Wings ellen, míg a Los Angeles Kings magabiztosan legyőzte az előző kiírás döntősét, a Vancouver Canucks-ot: a záró harmadik még 2-2 volt az állás, de a lefújás előtti percekben kétszer is betaláltak a vendégek.