Murray is döntős Melbourne-ben

A brit Andy Murray lesz a szerb Novak Djokovics ellenfele az Australian Open fináléjában, miután négy szettben legyőzte a spanyol David Ferrert.

Murray világelső Rafal Nadalt búcsúztató David Ferrert győzte négy szettben le az elődöntőben, így Melbourne-ben zsinórban második, pályafutása harmadik Grand Slam-döntőjére készülhet, győznie ugyanakkor még nem sikerült győznie GS-viadalon.

„Ferrer nagyszerű teniszező és emellett kiváló versenyző is, ezért kemény meccsre számítottam, és az is volt” – nyilatkozta Murray a spanyol legyőzését követően.

Ferrer 6:4-re nyerte az első szettet, köszönhetően annak, hogy minkét adódó bréklehetőségét kihasználta. A második játszma több mint egy órán tartott, a 23 éves brit játékos hatalmas csatában, a rövidítésben kerekedett az ellenfele fölé.

A folytatásban aztán 1:1 után zsinórban hét gémet tett zsebre Andy Murray, aki a 6:1-re megnyert harmadik játszmát követően a negyedik „menetben” is már 2:0-ra vezetett. Ferrer innen felállt, fordított, csakhogy a rövidítésben ismét alulmaradt.

„Djokoviccsal nagyon jóban vagyunk, sokat edzettünk együtt, így jól ismerjük egymást. Ezzel együtt brutális döntő várható” – tekintett előre a vasárnapi fináléra Murray, aki eddig hétszer csapott össze a szerbbel. Az örökmérleget tekintve Djokovics jobban áll, 4-3-ra vezet, az utolsó, 2009-es partit viszont Murray nyerte 6:2, 7:5-re Miamiban.

Australian Open, Melbourne, férfi egyes, elődöntő:
Murray (brit, 5.)-Ferrer (spanyol, 7.) 4:6, 7:6 (7-2), 6:1, 7:6 (7-2)

Clijsters visszavonul?

„Talán ez lesz az utolsó teljes évem a profik között” – fogalmazott a belga Kim Clijsters, az Australian Open szombati női döntője előtti napon. A 27 éves kiválóság 2009-ben édesanyaként tért vissza egy két és fél éves pihenő után, és azóta is szenzációsan játszik. A szombati döntőt Clijsters a kínai Li Na ellen vívja. (MTI)