Argentína – Mexikó 3-1

Johannesburg, Soccer City Stadion, 90 000 néző

Összefoglaló: Pazarul indult a mérkőzés, mind a két csapat támadólag lépett fel. Aztán a 26. percben eljött aminek nem kellett volna: Maxi Rodriguez emelése után Tévez egyértelműen lesről csúsztatott a hálóba, a játékvezető azonban megadta a gólt – a kivetítőn, az ismétlésnek köszönhetően aztán látta mindenki mi történt (ami ellentmond a FIFA előírásainak), ám a bírói hármas ekkor már a videófelvételre hivatkozva nem vonhatta vissza korábbi ítéletét.

Ettől kissé megzavarodtak a mexikóiak, Osorio vesztette el a labdát a saját tizenhatosa előtt, Higuaín pedig köszönte szépen és kettőre növelte a különbséget.

Fordulás után ismét a Manchester City ásza villant és ezúttal szabályos, egyben bámulatos gólt szerzett, eldöntve ezzel a meccs sorsát. Hernandez még a hajrában szépíteni tudott, ám Argentína végül 3-1-re nyert és már a Németország elleni negyeddöntőre készülhet.

Eredmény:
Argentína – Mexikó 3-1 (Tévez 26., 52., Higuaín 33. ill. Hernandez 71.)

94. PERC: Vége a meccsnek, Argentína 3-1-re nyerni tudott és Németországgal találkozik a negyeddöntőben.

SZÖGLET 93’
Argentína
Kisszögletet láthattunk.
VÉDÉS 92’
Perez, Mexikó
Messi pazar lövését tolta szögletre.

90. PERC: Három perc a ráadás.

CSERE 87’
Argentína
Maxi Rodriguez helyett Pastore a pályán.

Gutierrez érkezik Di María helyére.

72. PERC: Hernandez kapott egy passzt a tizenhatos előterében majd lefordult Demichelisről és a büntetőterületen belülről, ballal védhetetlenül bikázott Romero kapujába, 3-1!

GÓÓÓL 72’
Hernandez, Mexikó
Lefordult védőjéről és a hálóba bombázott.

70. PERC: Az argentin védők tisztáztak fejjel a gólvonalról Barrera lövése után.