Egy futball-labda nagyságú meteorit érhette el a felszínt Indiában – írja a USA Today. Az objektum Kelet-Indiában, a Bihar állambeli Mahadeva közelében csapódott be helyi idő szerint hétfő délután. Az állítólagos meteorit által kialakított kráterről kép is készült.
![Meteorit csapódott be Indiában 1](https://s.24.hu/app/uploads/2019/07/000_1j32od-e1564148629689-1024x576.jpg)
A Bihari Főminiszteri Hivatal közleménye alapján a kőzet nagyjából 13 kilogrammos, és mágneses. Nitis Kumar főminiszter szerint a meteoritot a Bihari Múzeumban tárolják, de át fogják szállítani a Szrikrisna Tudományos Központba, hogy jobban tanulmányozhassák.
Meteoritoknak azokat az űrobjektumokat nevezzük, amelyek képesek áthaladni a légkörön, és elérni a felszínt. A meteoritok vizsgálata hozzájárulhat a Naprendszer fejlődésének alaposabb megismeréséhez.
Kiemelt fotó: STR / AFP