Tech

Sosem látott bukás lehet az okostelefonok alternatívájaként kínált kütyüből

Joan Cros/NurPhoto via Getty Images
Joan Cros/NurPhoto via Getty Images

A Humane AI Pint a megjelenés előtt úgy hirdették, mint az okostelefonok alternatívája, azonban amikor megjelentek az első szakértői vélemények, a marketinglufi gyorsan kipukkadt. A 700 dollárért (nagyjából 250 ezer forintért) árult okoskitűzőről többek közt azt írták, hogy melegedik, és hogy lassú, Marques Brownlee youtuber pedig „a valaha volt legrosszabb terméknek” írta le a kütyüt.

Nem sokkal ezután a vállalat bejelentette, hogy vevőt keres, és bár a HP felvetette a felvásárlás lehetőségét, egyelőre nem sikerült megállapodni. A pénzügyekkel kapcsolatos probléma ugyanis, mint kiderült, rosszabb, mint sokan gondolnák, írja a Verge.

A lap szerint bár a Humane azt remélte, hogy az első évben körülbelül 100 ezer kitűzőt leszállíthatnak, eddig nagyjából csak a tizedét sikerült ennek teljesíteni. Az AI Pin és tartozékai valamivel több mint 9 millió dollárt hoztak a cégnek, de mivel 1000 egység megrendelését már a szállítás előtt töröltek, rögtön 1 milliót elbukott ebből a cég.

A belső értékesítési adatok szerint május és augusztus között több AI Pint küldtek vissza, mint amennyit megvásároltak.

Júniusra már csak nagyjából 8000 darab maradt a felhasználóknál, ám a belsős információk szerint azóta ez még egy ezressel csökkenhetett. Ez azért is különösen aggasztó, mert a kitűző visszaküldés után rögtön e-hulladékká válik, a Humane-nak nincs lehetősége annak újbóli eladására, mivel a T-Mobile nem engedi hogy új felhasználót rendeljenek egy adott Pinhez.

A cég vezetésében egyébként óriási a fluktuáció a termék megjelenése óta. Az eredeti csapatot azonban úgy tűnik, különösen nagy felelősség terhelheti, ugyanis a belsős információk szerint a tesztelők egy kis csoportja – köztük a cég vezetőinek szülei, barátai, valamint több befektető és alkalmazott – miután használta egy ideig a Pint, aggodalmukat fejezték ki a termékkel kapcsolatban, mégsem késleltették a bemutatót.

Kapcsolódó
Miért fizetünk olyan termékekért, amik még nem készültek el?
A mikrotranzakciók már a mindennapjaink részét képezik, viszont egyre többször van olyan, hogy félkész termékek kerülnek piacra. De mégis miért?

Ajánlott videó

Olvasói sztorik