Bryn Lennon/Getty Images
Forma-1 sport

Szendvicspapír vágta haza Alonso visszatérését

Az Alpine Forma-1-es istálló szerint egy eldobott szendvicspapír tette lehetetlenné, hogy a kétszeres világbajnok Fernando Alonso befejezze visszatérő futamát, a vasárnapi Bahreini Nagydíjat. A 39 éves spanyol versenyző két év kihagyás után indult újra az F1-ben, de a fékek túlmelegedése miatt fel kellett adnia a versenyt.

A második kerékcsere után egy szendvicspapír beszorult Fernando autójának hátsó fékjéhez, ami miatt túlhevültek az alkatrészek és ez károkat okozott a fékrendszerben

– mondta Marcin Budkowski, az Alpine ügyvezető igazgatója. Hozzátette, biztonsági okokból döntöttek úgy, hogy Alonsót nem engedik tovább versenyezni.