Forma-1

Nagyon elverte a Fradi a Győrt a bajnoki főpróbán

A Ferencváros női kézilabdacsapata felkészülési meccsen nyolc góllal, 24-16-ra győzött a Győr ellen.

A két csapat megmérkőzött már egymással a felkészülési időszakban, akkor a Győr 34-31-re győzött a fővárosiak ellen. Mindkét oldalon voltak hiányzók a mostani találkozón, a Fradinál a német Alicia Stolle, a Győrnél Görbicz Anita, Puhalák Szidónia és a norvég Stine Bredal Oftedal hagyta ki a meccset, amelyet a hazaiak honlapja bajnoki főpróbának titulált.

A Fradi hatékonyan támadott, és a kapuban Bíró Blanka is hozzátette a magáét, így a 14. percben négy góllal, 9-5-re vezetett.

A félidőre is maradt a négygólos hazai előny (13-9), és bár Bírót Janurik Kinga váltotta a Fradi kapujában, a Győr továbbra sem igazán találta az ellenszerét a hazaiak védekezésének.

A Fradi fokozatosan növelte az előnyét, kilenccel is vezetett, végül nyolc góllal nyert. A két csapatra húzós ősz vár, mivel a szövetség döntése alapján a nőknél 19 fordulót bonyolítanak le, vagyis heti két bajnokival kell számolni.

Alaposan besűrítették a kézilabda NB I programját
A Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ) a változtatások alapján szerda-vasárnap ritmusban küldi pályára a csapatokat.

Kiemelt kép: Fradi.hu