Forma-1

A hajrában ütötte ki ellenfelét, elvették tőle a futamgyőzelmet a Forma-E-ben

A Forma-E-ben valami mindig történik, erre jó példa volt a hétvégi hongkongi futam is. A negyedik helyről rajtoló André Lotterer vezetett a futam utolsó előtti körében, amikor a mögötte érkező Sam Bird többször is meglökte hátulról, aminek az lett a következménye, hogy a német autóján eltört a felfüggesztés, visszaesett a 14. helyre, pont nélkül maradt.

Az esetet aztán kivizsgálta a versenybíróság és 5 másodperces büntetéssel büntette Birdot, a verseny szorosságát mutatja, hogy ezzel a hatodik helyre esett vissza.

A győzelem így a svájci Edoardo Mortara ölébe hullott, akinek ez volt az első a sorozatban. Bird azért még így is jól jött ki a hétvégéből, Jérome d’Ambrosio ugyanis kiesett a versenyen, így a brit vette át a vezetést a pontversenyben.

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

ABB Formula E (@fiaformulae) által megosztott bejegyzés, Márc 10., 2019, időpont: 1:33 (PST időzóna szerint)

Nyitókép: XINHUA