2018. 08. 15. 14:58

Amerikai sajtóértesülés szerint Carlos Sainz Jr. váltja az idény végén visszavonuló spanyol Fernando Alonsót a Forma-1-es McLaren csapatnál.

BUDAPEST, HUNGARY - JULY 29: Fernando Alonso of Spain and McLaren F1 prepares to drive on the grid before the Formula One Grand Prix of Hungary at Hungaroring on July 29, 2018 in Budapest, Hungary.  (Photo by Mark Thompson/Getty Images)
Fernando Alonso szezon végén befejezi F1-es pályafutását
A kétszeres spanyol világbajnok más versenysorozatban próbálja majd ki magát vélhetően.

Az ESPN sportcsatorna úgy tudja, hogy a 23 éves spanyol pilótát csütörtökön mutatják be hivatalosan a McLaren wokingi főhadiszállásán.

A jelenleg a Red Bulltól a Renault-nak kölcsönadott Sainz állítólag a 2020-as idény végéig szóló szerződést kap. Az már korábban ismertté vált, hogy jövőre az ausztrál Daniel Ricciardo a Red Bulltól a Renault-hoz igazol a német Nico Hülkenberg mellé.

A kétszeres világbajnok Alonso kedden jelentette be, hogy 17. szezonjának végén távozik az F1-ből.

Eddig 303 futamon indult, 22 alkalommal rajtolt az első helyről, 32-szer győzött, és 97-szer állt a dobogóra.

Amikor 2005-ben először lett világbajnok, ő volt a szakág történetének legfiatalabb vb-győztese, egy évvel később pedig megvédte címét. A jelenlegi szezonban 12 futam után a pontverseny kilencedik helyén áll.