Forma-1

Schumacher nyert is Monacóban, meg nem is

Hiába végzett az élen Michael Schumacher a Monacói Nagydíj időmérőjén, öt rajthelyes büntetése miatt mégis Webber rajtolhat az első helyről vasárnap.

Szombaton a harmadik szabadedzést Nico Rosberg nyerte meg Felipe Massa előtt, így az időmérőn a Mercedes és a Ferrari dominanciájára lehetett számítani. A gyakorláshoz kapcsolódó hír, hogy az előző futam győztesét, Pastor Maldonadót tíz rajthelyes büntetéssel súlytották, mivel egy ártalmatlan szituációban nekiment Sergio Pereznek.

A mexikói miatt állt egyébként közel tíz percet a Q1: Perez nagy tempóban haladt volna át a kikötőnél a lassítón, de túl közel került a falhoz és csúnyán odacsapta a Saubert. Az első és a hátsó futóműve is tönkrement, ráadásul a balhátsó ki is szakadt a helyéről, végül a Rascasse-kanyarban állt meg. Így a 15. percben piros zászlóval felfüggesztették az időmérőt. Ekkor még Fernando Alonso állt az élen.

Az újrakezdést követően Schumacher autózta a leggyorsabb kört, mögötte Rosberg és Massa volt a sorrend. A Q1 vége előtt pár perccel megjelentek az aszfaltcsíkon a szuperlágy keverékek, és ennek köszönhetően Hülkenberg volt a leggyorsabb, míg közé a Schumcaher közé Grosjean érkezett meg.

Az utolsó körre Vettel és Raikonnen is megkapta a szuperlágyat, de az első szakaszt így is a Force Indiás Hülkenberg nyerte meg. A kiesők Kovalainen, Petrov, Glock, De la Rosa, Pic, Karthikeyan és Perez. Így a Caterhamek, a Marussiák és a HRT-k mellé az autóját összetörő mexikói csatlakozott.

A Q2-ben Rosberg megfutotta a hétvége legjobb idejét 1:15.022-vel, de egy időre ez a szakasz is lelassult, ugyanis Vergne az alagútból kiérkezve megcsúszott a féktávon és leverte az első szárnyat a Toro Rossóról úgy, hogy begyűrte maga alá, így feltartotta a mögötte érkezőket. Három perccel a Q2 vége előtt Massa bámulatos kört teljesített, bement 1:15 alá: 1:14.911-es idővel a lista élére ugrott. A kiesők között ekkor még ott volt Button és Raikonnen, de kettejük közül csak a finn került be a végjátékba. Hülkenberg, Kobayashi, Button, Senna, Di Resta, Ricciardo és Vergne nem folytathatta az utolsó etapban.

A legjobb tíz küzdelmében csak röpködtek az 1:14-es idők, előbb Grosjean hozta be a Lotust az első helyre, majd Rosberg autózott parádésan: 1:14.572-vel vette át a vezetést. A leintéskor Webber érkezett elsőként, és egy tizeddel megverte csapattársát, de az ausztrál öröme nem lehetett felhőtlen, ugyanis Schumacher még őt is megelőzte, de nem indulhat a pole pozícióból, mivel az előző versenyen okozott balesete után, öt hellyel hátrébb sorolják a rajtnál.