A monterreyi első félidő gól nélküli, de mindenképpen szórakoztató csatát hozott. A hollandok próbálták irányítani a meccset, de hiába birtokolták többet a labdát, Marokkó sokkal közelebb állt a gólszerzéshez.
Olyannyira, hogy Verbruggennek nagyon sokat köszönhettek a társak, a Brighton kapusa El-Ajnaui közeli fejesétől kezdve Hakimi távoli lövéséig mindent védett, amikor pedig már verve volt – mint az 52. percben –, akkor a kapufa segített.
Gakpo érzelmei
A 72. percben váratlanul Hollandia szerzett vezetést: Verbruggen előre vágott labdájával Weghorst ugratta ki Summerville-t, aki ugyan lépéselőnyben volt, de a védők utolérték és a szorításukban elesett. Annyi lélekjelenléte azonban volt, hogy a labdát estében is továbbpasszolta, az érkező Gakpo pedig bevágta a hálóba (1-0).
Úgy tűnt, célba érhet az együttes, de a ráadásban egy bal oldali beadást követően Issa Diop az ötösről védhetetlenül fejelt a hálóba (1-1), így következhetett a kétszer 15 perces hosszabbítás.
Ott Marokkó kihagyott egy ziccert – Rahimi közeli lövését hatalmas bravúrral védte Verbruggen kapus –, de nagyon nem akartak kockáztatni a felek, rábízták magukat a tizenegyesekre.
Sokba kerültek a holland ügyetlenkedések
A párbaj aztán tiszta őrületbe torkollott, Koopmeiners góllal kezdett (1-0), de marokkói részről El-Ajnaui a lécre lőtte a labdát. A helyzeti előnyt nem tudta kihasználni Hollandia, Justin Kluivert ugyanis a bal kapufát találta el, és még a szerencse is elpártolt tőle, amikor Rahimi lövése Verbruggen hasa alatt bevánszorgott a gólvonal mögé (1-1).
Weghorst és Talbi nem hibázott (2-2), de a negyedik körben Timber a kaput sem találtza el, de Hakimi is csak a kapufát forgácsolta.
Az utolsó körben Summerville is elrontotta, Szaibarié viszont nem:
