Drámai hajrá a német-holland rangadón, Szlovákia kiesett

Bár Németország az utolsó csoportmérkőzése végeredményétől függetlenül biztos kieső volt a Nemzetek Ligája A divíziójából, 40 ezren azért így is kilátogattak a Hollandia elleni meccsre a gelsenkircheni stadionba. És egy sokáig jól játszó német csapatot láthattak.

A hazaiak már a 9. percben vezetést szereztek, Werner lőtt szép gólt a holland kapuba, majd a 19. percben Kroos adott káprázatos labdát Sanénak, aki ugyan kissé rosszul vette át azt, de aztán a ballábas lövése egy védőn megpattanva a kapuba jutott – ez volt az első találata tétmeccsen a válogatottban.

Werner gólja:

Sané találata:

Kitartott a németek lendülete a második félidőre is, a 62. percben újra közel jártak a gólhoz, Werner azonban nem sokkal, de eltévesztette a kaput. Már a meccs hajrájában jártak a csapatok, amikor szépített Hollandia, és mivel nekik a döntetlen is jó eredmény lett volna, izgalmas végjátékra számíthattunk. A 90. percben aztán egy beívelés egy német fejről épp van Dijk elé került, aki közelről beállította a 2-2-es végeredményt.

Ezzel az eredménnyel Franciaország hoppon maradt, míg Hollandia a portugál, svájci, angol trió után bejutott a Nemzetek Ligája négyes döntőjébe.

Promes szépítő találata:

Van Dijk lőtte négyes döntőbe Hollandiát:

A B divízióban a cseh-szlovák küzdelem volt, amire a legnagyobb figyelem irányult, a rivalizálás mellett ugyanis a bennmaradásért hajtott a két csapat. Az otthon játszó Csehországnak csak a győzelem volt jó, azt Schick góljával meg is szerezték. Szlovákia így megy a C divízióba, míg ebből a csoportból az ukránok jutottak fel.

A csehek győztes gólja:

A dán-ír meccs már tét nélküli volt, előbbi biztos feljutóként, utóbbi biztos kiesőként várta a hétfőt. Játszottak is egy 0-0-át.

A C divízió 3-as csoportjában is véget értek a küzdelmek: a norvég-bolgár versenyfutás végén az északiak jutottak fel. Bulgáriát már nem előzhetjük meg a csoportmásodikak versenyében a divízióban, azaz a négy győztes és a bolgár válogatott közül kettőnek az Európa-bajnoki selejtezősorozatból kell kiharcolnia a részvételt, hogy a Nemzetek Ligájából – sikertelen Eb-selejtező esetén – érdekelt legyen az Eb-részvételért folyó küzdelemben a magyar válogatott.

A D divízióból Georgia harcolta ki a feljutást, öt győzelemmel és egy döntetlennel végeztek a csoportjuk élén.

Eredmények – Nemzetek Ligája

A osztály:

1. csoport:

Németország-Hollandia 2-2 (2-0)
gólszerzők: Werner (9.), Sané (20.), illetve Promes (85.), Van Dijk (91.)

A végeredmény: 1. (és továbbjutott) Hollandia 7 pont, 2. Franciaország 7, 3. (és kiesett) Németország 2 (Azonos pontszámnál az egymás elleni eredmény rangsorolt).

B osztály:

1. csoport:

Csehország-Szlovákia 1-0 (1-0)
g.: Schick (32.)

A végeredmény: 1. (és feljutott) Ukrajna 9 pont, 2. Csehország 6, 3. (és kiesett) Szlovákia 3.

4. csoport:

Dánia-Írország 0-0

A végeredmény: 1. (és feljutott) Dánia 8 pont, 2. Wales 6, 3. (és kiesett) Írország 2.

C osztály:

3. csoport:

Ciprus-Norvégia 0-2 (0-1)
g.: Kamara (36., 48.)
kiállítva: Szielisz (80.), illetve Elyounoussi (90.)

Bulgária-Szlovénia 1-1 (0-0)
g.: Ivanov (68.), illetve Zajc (75.)

A végeredmény: 1. (és feljutott) Norvégia 13 pont, 2. Bulgária 11, 3. Ciprus 5, 4. (és kiesett) Szlovénia 3.

D osztály:

1. csoport:

Georgia-Kazahsztán 2-1 (0-0)
gólszerző: Merebasvili (59.), Csakvetadze (84.), illetve Omirtajev (90.)

Andorra-Lettország 0-0
kiállítva: Sabala (38., Lettország)

A végeredmény: 1. (és feljutott) Georgia 16 pont, 2. Kazahsztán 6, 3. Lettország 4 (2-6), 4. Andorra 4 (2-9).