Rég verték meg ennyire a Vidit magyar pályán

Méretes pofonba szaladt bele a magyar bajnok vasárnap, az NB I 10. fordulójában az MTK 3-0-ra nyert Felcsúton. A Vidinek ugyan volt pár kimaradt ziccere, de a játék képe alapján teljesen megérdemelt a vendégek sikere.

Legutóbb tavaly decemberben fordult elő, hogy a Vidi három gólt kapjon egy bajnokin, akkor a Ferencvárostól kaptak ki 3-1-re.

„A mi játékunkról egy üres lufi jutott eszembe. Sok energiát kivett az elmúlt 20 nap alatt lejátszott 7 meccs, plusz a rengeteg utazás a csapatból. Az első félidőben a játék és a hozzáállás sem volt megfelelő, a másodikban pedig hiába alakítottunk ki sok helyzetet, úgy tűnt, ha két napig játszunk, akkor sem megy be egy sem. Az MTK viszont kihasználta az újabb lehetőségét és eldöntötte a meccset.

Üresek voltak a lelátók, nem volt energiánk, 13-14 játékost használunk a rotációban, közülük kettő új ember, akiknek azért még idő kell a beilleszkedéshez.

Tudtuk, hogy nem lesz könnyű a három sorozatban jól teljesíteni. Egyszer fent, egyszer lent vagyunk. Reméljük, azért összességében többször leszünk fent” – idézi a molvidi.hu Marko Nikolic vezetőedzőt.

Meglepően simán verte az MTK a címvédőt
Egyre nagyobb a Vidi hátránya a listavezető Ferencváros mögött.

A szűk rotációs lehetőségre rákérdeztek a szerb szakembernél, aki erre ezt felelte:

Kettőt cseréltem, ezt mindenki láthatta. A kispadon egy középhátvéd, két balhátvéd és egy középpályás maradt. Elég ennyit mondanom. Nincs eltiltott, nincs sérült, csak nem volt más. De ezt nem kifogásként mondom.

Az összefoglaló:

Feczkó Tamás, az MTK vezetőedzője úgy kezdte értékelését, hogy a riválist méltatta:

„Gratulálok a Vidinek és Marko Nikolicsnak, mert amit eddig csináltak az idényben az európai kupákban, azzal visszaadták a magyar szurkolók hitét, a Stamford Bridge-en is fantasztikusan játszottak. Fáradtak voltak a házigazdák, mi pedig jól, taktikusan játszottunk, mindenki hozzátette a magáét a sikerhez. Az első félidőben nagyon jól játszottunk, a két gól mellett lőttünk egy kapufát is és még további lehetőségeink is voltak. A második játékrészben túléltük a Vidi-rohamokat, néha szerencsénk is volt, a harmadik góllal eldöntöttük a meccset. Minden elismerésem a játékosoknak, nem tudok most jobb szót, nagyon intelligensen játszottak” – idézi a molvidi.hu.

12.  Szombathelyi Haladás        10  1   2   7    11-21   5

A 6. fordulóból a MOL Vidi FC-Újpest FC mérkőzést a székesfehérváriak Bajnokok Ligája-selejtezői miatt november 21-re halasztották.

Nyitókép: MTI/Czagány Balázs