Kétszer is egyenlíteni tudott emberhátrányban a Fradi

A labdarúgó NB I szombati játéknapjának zárómérkőzésén 2-2-s döntetlent játszott a Debrecen a Ferencváros otthonában.

Csak hazai csapatok nyertek az NB I-ben
Egy mérkőzés van csak hátra, nyert a Kispest és az Újpest, újra négyet kapott a Kisvárda.

A mérkőzés elején meglepték a vendégek ellenfelüket és egy okos keresztlabdára Takács Tamás érkezett remek ütemben. Az FTC helyzete akkor tűnt válságosnak, amikor Marcel Heister hat perc alatt begyűjtött két sárga lapot, ezért a 30. percben emberhátrányba is került a hazai csapat.

Nem szeppent meg a Fradi, ráadásul Szerhij Rebrov nem cserélt és a listavezető edzőjenk volt igaza, ugyanis fordulás után pár perccel Davide Lanzafame szögletből befejelte az egyenlítő gólt. Egyáltalán nem lehetett érezni, hogy eggyel több DVSC-játékos van a pályán, viszont a Loki ellentámadásai rendre életveszélyesek voltak.

Furcsa módon a vendégek cseréltek előbb és Könyves Norbert remekül szállt be, egy jó kiugratás után átpörgette a kirepülő Dibusz Dénes fölött a labdát és bár csak kapufát talált, az érkező Szécsi Márk a léc alá bombázott. Újra az eredmény után kellett rohannia a Ferencvárosnak és megint Lanzafame volt a megmentő, a 81. percben egalizált az olasz csatár egy okos lövéssel.

Ezután már a győzelemért rohamozott a Fradi és annyira lógott a levegőben a hazai siker, hogy emberelőnyben is lekapta Herczeg András Varga Kevint, hogy egy védőt még beküldjön. Újabb gól már nem esett, így fordulatos mérkőzésen, 2-2 született.