LONDON, ENGLAND - OCTOBER 04:  Boban Nikolov of MOL Vidi FC shoots during the UEFA Europa League Group L match between Chelsea and Vidi FC at Stamford Bridge on October 4, 2018 in London, United Kingdom.  (Photo by Mike Hewitt/Getty Images)

A Vidit vért izzadva tudta csak megverni a Chelsea

A BATE Boriszov ellen 2-0-s vereséget szenvedő Vidi FC-re az Európa Liga csoportkör legnehezebb mérkőzése várt csütörtökön: a Premier League élcsapata, a Chelsea látta vendégül a magyar bajnokot. Az angolok kényelmesen verték 1-0-ra a PAOK-ot Görögországban és hazai pályán sem akarták három pontnál alább adni.

Ennek megfelelően az első félidő pontosan úgy alakult, ahogyan arra számítani lehetett. A Chelsea letámadta ellenfelét, sorra dolgozta ki a helyzeteket, de Willian és Álvaro Morata is rendkívül rosszul használta ki a helyzeteit. A spanyol csatár egy százszázalékos ziccert is elpuskázott, ráadásul a kaput sem találta el.

Ez volt egyébként az angolok legnagyobb baja: 45 perc alatt tizenhétszer próbálkoztak góllövéssel, de csak három alkalommal találta el a kaput a hazai csapat.

A Vidi viszont rendkívül stabilan védekezett az első húsz perc átvészelése után, sőt Loic Nego és Georgi Milanov révén még helyzeteket is kialakított a magyar bajnok.

Fordulás után sem változott a játék képe, Maurizio Sarri egészen korán cserélt is kettőt, de a nagy nyomáson kívül helyzeteket ritkán alakított ki az angol csapat. Egészen a 69. percig, ekkor egy beívelt labdát Willian csúsztatott Moratához, aki közvetlen közelről Tomás Tujvel feje fölé bombázott.

Cserélt ezután a Vidi is, meg is volt a lehetőség az egyenlítésre, de Kovács István lövését szenzációs bravúrral védte Kepa Arrizabalaga, így aztán elmaradt a hatalmas bravúr. Óriásit küzdött a Vidi, de tisztességes vereségre futotta az erejéből.

Európa Liga, L csoport, 2. mérkőzés

Chelsea – Vidi 1-0 (0-0)
London, Stamford Bridge. Játékvezető: Zelinka (cseh)
Chelsea: Kepa – Zappacosta, G. Cahill, Christensen, Emerson – Loftus-Cheek (Barkley 66.) , Fabregas, Kovacic – Willian (Moses 73.), Morata, Pedro (Hazard 53.)
Vezetőedző: Maurizio Sarri
Vidi: Tujvel – Fiola, Juhász, Vinícius, Stopira – Nikolov, Hadzic (Pátkai 83.), Milanov (Hodzic 83.) – Nego, Huszti (Kovács 77.) – M. Scsepovics
Vezetőedző: Marko Nikolics
Gólszerző: Morata 69.

További eredmények:

L csoport:
BATE Boriszov (fehérorosz)-PAOK (görög) 1-4 (0-3)

G csoport:
Glasgow Rangers (skót)-Rapid Wien (osztrák) 3-1 (1-1)
Szpartak Moszkva (orosz)-Villarreal (spanyol) 3-3 (1-1)

H csoport:
Eintracht Frankfurt (német)-SS Lazio (olasz) 4-1 (2-1)
Apollon (ciprusi)-Olympique Marseille (francia) 2-2 (0-0)

I csoport:
Sarpsborg (norvég)-Genk (belga) 3-1 (1-0)
Malmö (svéd)-Besiktas (török) 2-0 (0-0)

J csoport:
Standard Liege (belga)-Akhisar (török) 2-1 (2-1)
Krasznodar (orosz)-Sevilla (spanyol) 2-1 (0-1)

K csoport:
Jablonec (cseh)-Dinamo Kijev (ukrán) 2-2 (1-2)
Asztana (kazah)-Rennes (francia) 2-0 (0-0)

A csoport:
FC Zürich (svájci)-Ludogorec (bolgár) 1-0 (0-0)
Bayer Leverkusen (német)-AEK Larnaca (ciprusi) 4-2 (1-1)

B csoport:
Salzburg (osztrák)-Celtic Glasgow (skót) 3-1 (0-1)
Rosenborg (norvég)-Leipzig (német) 1-3 (0-1)

C csoport:
Zenit (orosz)-Slavia Praha (cseh) 1-0 (0-0)
Girondins Bordeaux (francia)-FC Köbenhavn (dán) 1-2 (0-1)

D csoport:
RSC Anderlecht (belga)-Dinamo Zagreb (horvát) 0-2 (0-1)
Fenerbahce (török)-Spartak Trnava (szlovák) 2-0 (0-0)

E csoport:
Qarabag (azeri)-Arsenal (angol) 0-3 (0-1)
Vorszkla (ukrán)-Sporting Lisboa (portugál) 1-2 (1-0)

F csoport:
AC Milan (olasz)-Olimpiakosz Pireusz (görög) 3-1 (0-1)
Real Betis (spanyol)-Dudelange (luxemburgi) 3-0 (0-0)

Nyitókép: Mike Hewitt/Getty Images

Élő hírfolyam

Vége a mérkőzésnek, nem jött össze a bravúr

Az első félidő pontosan úgy alakult, ahogyan arra számítani lehetett. A Chelsea letámadta ellenfelét, sorra dolgozta ki a helyzeteket, de Willian és Álvaro Morata is rendkívül rosszul használta ki a helyzeteit. A spanyol csatár egy százszázalékos ziccert is elpuskázott, ráadásul a kaput sem találta el.

Újra cserél Sarri

Nagyon szépen tartja magát a Vidi, sőt még Milanov és Nikolov helyzetbe is került. A hazaiak edzője pedig lépett, pályára dobta Ross Barkley-t Loftus-Cheek helyett, aki első labdaérintésével kapura is lőtt, de Tujvel a helyén volt, maradt a 0-0.

Most unta meg Sarri

Nagyon nyom a Chelsea, de emberfölötti erővel védekezik a Vidi. Maurizio Sarri lépett is, a halovány Pedro helyére beküldte legnagyobb ászát: Eden Hazard-t.

Rögtön Vidi-helyzettel kezdődött a félidő

A Vidi kezdte a második játékrészt és azonnal helyzetbe került, a balról érező labdát Nego fejelte le, ezt blokkolták az angolok, de a kipattanó labdát kapásból a jobb alsó felé lőtte a francia, Kepa védett bravúrral.

Hatalmas volt a Chelsea fölénye

Szorongató 72%-ban birtokolta a labdát a hazai csapat, ráadásul 17-szer lőtt kapura – szerencsénkre csak háromszor találta azt el. Túloldalon a Vidi háromból egyszer találta el a kaput, veszélyes volt a magyar csapat. Nagyjából azt kaptuk, amire számítottunk.

Huszti buktatott

Egy ellentámadásból nagyon veszélyes helyzet bontakozott volna ki, Huszti inkább összekoccantotta ellenfele bokáját. A szabadrúgás Willian a sorfalba vágta, ezután véget is ért a félidő, remek meccsen 0-0 az állás félidőben.

Nego hihetetlen helyzetet hagyott ki

Emersont egy ütközés után hagyta faképnél a francia, majd egy csellel átverte Christiensent, ám az öt méterről leadott lövés erőtlen volt és pont Kepa kezében landot. Hatalmas helyzet volt!

Tizenegyest reklamált mindkét csapat

Ruben Loftus-Cheek sokadjára tört be remekül a magyar tizenhatoson belülre, majd a nagy dulakodásban földre került. A bíró továbbot intett, majd Boban Nikolovot is kiugratták a túloldalon és Gary Cahill hátulról megrúgta, a büntetőt – vagy inkább szabadrúgás – itt is elmaradt.

Kihúzta a kezdeti rohamokat a Vidi

A nagy rohamokat némi mázlival átvészelte a Vidi, nagyon fegyelmezetten védekezik a magyar csapat. Sőt, ellentámadásra is futja, Fiola Attila került előre, de nem sikerült helyzetbe kerülnie. Ellenben Kepával úgy találkozott, hogy bedagadt a kapus arcának bal fele. Lassan a félidő hajrájához közelítve még mindig nincs gól.

Közben a PAOK szétveri a BATE-t

Az első körben 2-0-ra nyert a BATE Boriszov a magyarok ellen, ehhez képest 17 perc alatt vágott neki egy hármast a görög PAOK.

"Nincsen hangotok"

A Vidi szurkolói nem szívbajosak, a magyar pályán már jól megszokott “nincsen hangotok” kezdetű rigmust éneklik. Abban a Stamford Bridge-ben, amelynek több mint 41 ezer fő a befogadó képessége és hétről hétre megtelik. Erős vicc, de alighanem csak a magyarok értik. Mégis, kristálytisztán érteni, hogy “parasztok, nincsen hangotok”.

Morata óriási ziccert puskázott el!

Szenzációs kiugratást kapott a spanyol csatár, egy az egyben vezethette Tujvelre a labdát. A kapust ugyan átemelte, de egyszerűen nem találta el a kaput tíz méterről. Óriási mázlival marad 0-0 a meccs.

Ilyet se látni minden nap!

Loic Nego úgy megrángatta Loftus-Cheek mezét, hogy elszakadt. A Vidi szélsője megkapta a sárga lapját, de a cseh játékvezető az angolok középpályását küldte le a pályáról, hogy vegyen föl egy ép mezt. Pár percig emberelőnyben volt ezért a vendég csapat, de keveset volt a fehérmezeseknél a labda.

Rákapcsolt a Chelsea

Máris jött a következő helyzet, Willian kavargatott jól, kibillentette Juhászt is, de szerencsére a lövése már nem volt jó, pedig komoly helyzet volt ez is.

Hát, ezt megúszta a Vidi!

Emerson fogta magát és négy vendégjátékos között is begyalogolt a tizenhatoson belülre, a magyar bajnok szerencséjére kapu fölé vágta a meccs eddigi legnagyobb helyzetét.

Eddig pörgős a meccs

Nagy tempót diktálnak a hazaiak, de egy jó Vidi megindulás utáni szögletből veszélyeztettek a vendégek is. Ezután Pedro iramodott meg, ám Willian cseleit nem ette meg Fiola és blokkolni tudott. Eddig kifejezetten jól megy a Vidi, marad a 0-0.

Elrajtolt a meccs

A hazai csapat kezdte a mérkőzést, rögtön egy felívelt labda hullott a Vidi védelmének jobb oldalához, Fiola magabiztosan bólintotta ki.

Történelmi mérkőzés lesz

Érdekesség, hogy a Chelsea még soha nem játszott tétmérkőzést magyar csapat ellen. Ilyen szempontból akármi is lesz a végeredmény, a Vidi már bekerül a Chelsea történelmébe.

A főszereplők

A Chelsea ugyan megragadta az alkalmat, hogy néhány játékosának lehetőséget adjon, de azt állítani, hogy például a bajnoki kezdőből kiszorult Gary Cahillel gyengült volna az angol csapat, badarság lenne. Piszok erős a csapat, a Vidinél viszont visszatért Huszti Szabolcs.

Chelsea: Kepa – Zappacosta, G. Cahill, Christensen, Emerson – Loftus-Cheek, Fabregas, Kovacic – Willian, Morata, Pedro
Vidi: Tujvel – Fiola, Juhász, Vinícius, Stopira – Nikolov, Hadzic, Milanov – Nego, Huszti – M. Scsepovics

--FILE--A customer tries out a Huawei mate 20 pro smartphone on display at a Huawei store in Shanghai, China, 22 February 2019.

Chinese tech giant Huawei Technologies Co has said that it expects to win 5G network contracts in Germany, which would mark the latest vote of confidence from foreign telecom carriers despite security allegations the company faces in some overseas markets. Huawei is expected to deliver components needed for building 5G networks to major telecom carriers operating in Germany, namely Deutsche Telekom, Vodafone and Telefonica, said Vincent Pang, president of Huawei Western Europe, in an interview with German newspaper Rheinische Post.