Óriási verésbe szaladt bele a Real Madrid

Miután a Barcelona kikapott meglepetésre a Leganestől, a Real Madrid előtt lehetőség nyílt, hogy a tabella élére ugorjon, ehhez azonban Sevillában kellett volna pontot szerezni. A hazaiak viszont nagyon bekezdtek, a 21. percig pedig kétszer is gólt érően rohanták le a madridi védelmet, mindkétszer André Silva volt a befejezőember – a másodiknál Courtois védeni tudott elsőre, de a kipattanónál tehetetlen volt. Ezután mutatott életjeleket a Real, a szépítéstől azonban messze voltak, mire a 39. percben Ben Yedder is betalált, már 3-0 volt.

A Real Madrid legutóbb 2003 novemberében, szintén a Sevilla ellen volt háromgólos hátrányban egy félidő után.

A második félidőben volt egy videóbírózás után jogosan érvénytelenített gólja Modricnak, illetve Vaclik kapusnak több nagy védése is. A Sevilla végül 3-0-ra nyert, a Real Madrid elszenvedte első bajnoki vereségét Julen Lopeteguivel.