NL: a világbajnok franciák nem hibáztak a hollandok ellen

A Nemzetek Ligájában a nagy rangadót megnyerték a franciák, így veretlenek. A dánok az „igazi énjükkel” álltak ki, nyertek is.

Vasárnapra is maradtak érdekes meccsek a Nemzetek Ligájában. Leginkább az A divízió rangadójára, a francia-holland meccsre figyeltünk. A franciák az Areola – Lucas, Umtiti, Varane, Pavard – Kante, Pogba – Matuidi, Griezmann, Mbappé – Giroud kezdővel álltak fel, nem rossz névsor, ráadásul elég korán, a 14. percben megszerezték a vezetést Mbappé révén. Umtiti adott középre egy eladott labdát, a fiatal támadónak nem volt nehéz dolga, Cillessen kapus ugyanis nem volt a helyén, 1-0.

Babel a 67. percben egyenlített, de Mendy átadásából Olivier Giroud érkezett menetrendszerűen, így a németek elleni 0-0 után továbbra is veretlen a francia csapat a sorozatban.

Az ukránok meg 100 százalékosak, Csehország idegenbeli 2-1-es legyőzése után egy büntetővel megverték a szlovákokat is. A dánok ezúttal minden éljátékosukat szerepeltették, nem úgy, mint a szlovákok elleni mérkőzésen, és Cristian Eriksen duplájával legyőzték Walest.

A bolgárok a norvégeket, a ciprusiak pedig 0-1-ről fordítva a szlovéneket győzték le a vasárnapi fordulóban.