MANCHESTER, ENGLAND - AUGUST 27:  Jose Mourinho, Manager of Manchester United applauds fans after the Premier League match between Manchester United and Tottenham Hotspur at Old Trafford on August 27, 2018 in Manchester, United Kingdom.  (Photo by Michael Regan/Getty Images)

José Mourinho bohócot csinált magából a sajtótájékoztatón

2018. 08. 28. 07:35

Történelmi vereséget szenvedett hazai pályán, az Old Traffordon a Manchester United a Premier League harmadik fordulájában. José Mourinho csapata 3-0-ra kapott ki a hibátlan Tottenhamtól, ezzel pedig több negatív rekordot is beállított: többek között ez volt a portugál menedzser legsúlyosabb hazai veresége, illetve a Manchester 1992 óta először kapott ki kétszer a bajnokság első három meccsén.

LONDON, ENGLAND - AUGUST 18:  Harry Kane of Tottenham Hotspur celebrates scoring his side's third goal with team mates during the Premier League match between Tottenham Hotspur and Fulham FC at Wembley Stadium on August 18, 2018 in London, United Kingdom.  (Photo by Julian Finney/Getty Images)
Hármat vágott a Spurs az Old Traffordon
Megsemmisítő vereséget mért a Manchester Unitedre a Tottenham Hotspur.

A mérkőzés utáni interjúk során a hazaiak edzője tett róla, hogy mindenki az eredménnyel és vele foglalkozzon majd a következő bajnokiig. Mourinho már a lefújást követően is érdekes stílusban válaszolt, a sajtótájékoztatón viszont totálisan szétesett.

Nagyon jól dolgoztunk a héten, felkészültünk a meccsre, a játékosok minden dicséretet megérdemelnek. A félidőben vezethettünk volna kettővel, 2-0-ra, 3-1-re, de nem így történt. A második játékrész elején mi is éreztük, ők is érezték, hogy egy gól mindent megváltoztathat, ők lőttek kettőt, de a végét igazából a harmadik góljuk jelentette. Ha stratégiailag nézzük, nem kaptunk ki; ha taktikailag nézzük, nem kaptunk ki, de mégis vesztettünk

– mondta a portugál, aki szerint ha gólt lőnek 0-2-ig még bármi is megtörténhetett volna.

A manchesteri szurkolók szerinte vastapssal jutalmazták az erőfeszítéseiket, és nagyon hálás a közönségnek, hogy elismerik, mekkorát küzdöttek.

Nem voltunk gyengék fizikailag, nem fáradtunk el, egyszerűen csak a gólok megtörik az embert. Főleg hogy jól játszol, és mégsem nyersz, az aztán kimeritő.

– jelentette ki Mourinho.

A hivatalos sajtótájékoztatón aztán teljesen elszabadult az 55 éves edző, elmondta, hogy ő háromszor nyerte már meg a bajnokságot, azaz többször, mint a másik 19 edző (2) összesen, majd tiszteletet követelt.

Tudod mennyi lett a vége? 3-0. Tudod még mit jelent a hármas? Én három Premier League-et nyertem, többet, mint a többiek összeadva. Szóval egy kis tiszteletet! Tiszteletet, tiszteletet

Mourinho elviharzott, és a szavai után nem meglepő módon minden egyes újságíró hangosan kinevette, miközben távozott.