of Dortmund battles for the ball with of Fuerth during the DFB Cup first round match between SpVgg Greuther Fuerth and BVB Borussia Dortmund at Sportpark Ronhof Thomas Sommer on August 20, 2018 in Fuerth, Germany.

Ennél jobban nem tudta volna kicentizni a Dortmund a továbbjutást

2018. 08. 21. 06:26

Nagyon kevés híja volt, hogy a Borussia Dortmund rögtön első tétmérkőzésén óriásit égjen. A hétfő esti Német Kupa-mérkőzésen ugyanis a másodosztályú Greuther Fürth ellen a 95. percben sikerült valahogy kibrusztolni, hogy hosszabbításra mentse a BVB a találkozót.

A vendégek számtalan helyzetet dolgoztak ki a kupameccsen, azonban sorra szúrták el a jobbnál jobb akciókat. Felbátorodott a hazai csapat, ahogy telt az idő, egyre inkább elhitte a Fürth, hogy van keresnivalója. Hát még akkor, amikor Sebastian Ernst a 77. percben vezetést szerzett?

Görcsösen, erőlködve próbálta valahogy bevenni az ellenfél kapuját a Dortmund, de csak nem akart megszületni az a gól. Végül az utolsó utáni pillanatban, a 95. percben lőtt kapuba egy beívelést a csapat új játékosa: Axel Witsel.

Jöhetett a hosszabbítás, ahol újfent nem brillírozott a Dortmund, aztán stílusosan újra úgy lőtt gólt, mint a “rendes játékidőben”, vagyis az utolsó pillanatban Jadon Sancho betört az ellenfél tizenhatosára, majd kihagyhatatlan helyzetbe hozta Marco Reust.

A Dortmund így megúszta a kínos vereséget, de meggyőzőnek közel sem nevezhető teljesítményt nyújtott a szezon első meccsén.

Eredmények – Német Kupa, 1.forduló

Greuther Fürth – Borussia Dortmund 1-1 (0-0) – hosszabbítás után 1-2
Braunschweig – Hertha 1-2 (0-1)
Paderborn – Ingolstadt 2-1 (2-0)
Cottbus – Freiburg 1-1 (1-0) – hosszabbítás után 2-2, büntetőkkel a Freiburg jutott tovább

Nyitókép: Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images