Kiütötte a Vidi a Honvédot, iksz a Felcsút-Kisvárdán

Futó Csaba
Futó Csaba

újságíró. 2018. 08. 18. 21:24

Miután a Ferencváros döntetlent játszott a Pakssal korábban, így a Budapest Honvéd előtt nyílt lehetőség, hogy öt forduló után egyedüli veretlen csapatként vezesse az NB I-et. A kispestiek az MTK stadionjában fogadták a bajnoki címvédő Vidit, amely a héten a BL-selejtező playoffkörébe jutott, és legrosszabb esetben is főtáblás lesz az Európa Ligában.

A Fradi megégette magát a Paks ellen
A listavezető Ferencváros 1-1-es döntetlent játszott hazai pályán, így a szezonban először veszített pontokat.

A Honvédé volt az első lehetőség Vadócz fejesénél, azonban a vezetés megszerzéséhez a Vidi járt közelebb, Huszti ugyanis büntetőt rúghatott a 10. percben, de Gróf védeni tudott. A fehérváriak a 26. percben találtak be aztán, Kovács volt eredményes, majd még az első félidőben emberhátrányba kerültek a kispestiek, Batik rúgta – ne szépítsük – tökön a Vidi gólszerzőjét. Szinte azonnal megduplázta előnyét a vendégcsapat, Huszti Lazovic kiugratása után már nem hibázott.

Az 51. percben mindne eldőlt, Hadzic ekkor a saját kipattanójából szerzett gólt, majd nem sokkal később Lazovic fejese után csattant a lécen a labda. Egy szöglet után szépítési lehetősége volt a Honvédnak, Nikolov azonban a gólvonal előtt tisztázott. A Vidi magabiztos játékkal, bő egy félidőt emberhátrányban nyerve nyerte meg 3-0-ra a meccset.

A harmadik fehérvári gól:

A többi mérkőzésen

Nincs már pont és szerzett gól nélküli csapat, ugyanis a Kisvárda 1-1-es döntetlent játszott Felcsúton. A vendégektől Horváth büntetőt hibázott, majd a második félidőben Knezevic a Puskás Akadémiának szerzett vezetést, de aztán Lucas az első kisvárdai NB I-es góllal egalizált. A végén még meg is nyerhette volna a meccset az újonc, de végül maradt az 1-1.

Szép lövésből született a Kisvárda történetének első NB I-es gólja:

A Diósgyőr az első győzelmét aratta, az utolsó bő 20 percben játszó Haladást verték 1-0-ra.

Az Újpest sokáig hátrányban volt a bő egy félidőt emberhátrányban játszó Mezőkövesd ellen (a reklamáló Kuttor Attilát elküldték a kispadtól), ám Zsótér a 89. percben kiegyenlített.