Mire sikít az UEFA-bundaradarja, ha nem erre?

Egészen hihetetlen végkimenetelű meccset játszott egymással az orosz Zenit és a fehérorosz Dinamo Minszk az Európa Liga 3. selejtezőkörének visszavágóján.

Már az odavágó is meglepetés eredményt hozott, hát még a csütörtöki zárt kapus találkozó. Az első meccsen Minszkben 4-0-ra nyertek a hazaiak, holott a papírforma enyhén szólva szorosabb eredményt ígért. A Minszk játékoskerete nagyjából a Puskás Akadémiáéval egyenértékű (8,5 millió euró). A Zenit Szentpétervár ezzel szemben igazi nagyvad, szerb, orosz, portugál, de még uruguayi válogatott is található sorai közt. Játékosainak becsült összértéke 149, 85 millió euró. Ez a különbség már-már áthidalhatatlannak számít normál esetben, ehhez képest tessék értékelni a 4-0-at.

A visszavágón is érett a meglepetés, de aztán valami történhetett a 72. percben. 18 perccel a mérkőzés lefújása előtt 2-0-as haza vezetést mutatott az eredményjelző, nem sok esély látszott a két további gól ledolgozására, ráadásul ekkor állította ki hazai részről a háromszoros uruguayi válogatott Leandro Paredest a játékvezető.

Varázsütésre, innen, emberhátrányban támadt fel a Zenit, a vb-ről jól ismert orosz óriás, Dzyuba egalizált. Jöhetett a hosszabbítás. A minszki Yahaya alighanem elszalad vécére és valami lényegesről lemaradt a rövid pihenőben, mert véletlenül rúgott egy gólt a 99. percben, amivel újra továbbjutást érő eredményhez juttatta a vendégeket, de társai nem bízták a véletlenre, mert biztos, ami biztos, össszehoztak két tizenegyest és bekaptak két gólt, amelyekkel kialakult a 8-1-es hazai győzelem és az összesítésben 8-5-ös Zenit továbbjutás.

Arról még nem értesültünk, hogy az UEFA bundaradarja sikított-e, de ettől még mindenki gondoljon, amit akar.

Eredmények – Európa Liga, selejtezők, 3. forduló, visszavágó

Zenit (orosz)-Dinamo Minszk (fehérorosz) 8-1 (1-0, 4-0, 4-1) – hosszabbítás után
Továbbjutott: a Zenit, 8-5-ös összesítéssel.
APOEL (ciprusi)-Hapoel Beer-Seva (izraeli) 3-1 (0-1)
Továbbjutott: az APOEL, 5-3-as összesítéssel.
FC Luzern (svájci)-Olimpiakosz Pireusz (görög) 1-3 (0-1)
Tj.: az Olimpiakosz, kettős győzelemmel, 7-1-es összesítéssel.
Makkabi Tel-Aviv (izraeli)-FC Pjunik (örmény) 2-1 (0-1)
Tj.: a Makkabi Tel-Aviv, 2-1-es összesítéssel.
Dinamo Breszt (fehérorosz)-Apollon Limasszol (ciprusi) 1-0 (0-0)
Tj.: az Apollon Limasszol, 4-1-es összesítéssel.
LASK Linz (osztrák)-Besiktas (török) 2-1 (1-0)