Foci
BUDAPEST, HUNGARY - MAY 23: Ultra fans of Ujpest FC celebrate the victory during the Hungarian Cup Final match between Puskas Akademia FC and Ujpest FC at Groupama Arena on May 23, 2018 in Budapest, Hungary. (Photo by Laszlo Szirtesi/Getty Images)

Ha az Újpest csodát tesz, akár bosszút is álhat a Vaduzon

24.hu
24.hu

2018. 07. 23. 14:37

Korábban a témában:

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) nyoni székházában hétfőn készítette el az Európa Liga-selejtezők sorsolását a harmadik körre. Amennyiben az Újpest FC a labdarúgó Európa Liga-selejtező második fordulójában csodát tesz és búcsúztatja a spanyol Sevilla FC csapatát, litván vagy liechtensteini ellenfelet kaphat: a Zalgiris (litván)-Vaduz (liechtensteini) párharc győztesével mérőzhetnek meg.

Utóbbi igen pikáns lenne, mivel 2006 nyarán a liechtensteini csapat 4-0-ra verte saját pályáján a lila-fehéreket.

A versenyben lévő másik magyar csapat, a Budapest Honvédnak ennél jóval egyszerűbb dolga lehet, mivel a kispestiek a luxemburgi Niedercorn csapatával mérkőznek majd meg. Amennyiben Supka Attila csapata sikerrel veszi az akadályt, az Ufa (orosz)-Domzale (szlovén) versengés továbbjutójával találkozik majd.

Versenyben van még a Vidi FC is, a székesfehérváriaknak a Bajnokok Ligájának selejtezőiben kell bizonyítaniuk, méghozza az utóbbi időkben BL- és EL-csoportkörben vitézkedő bolgár Ludogoreccel szemben. Amennyiben a bolgárok rágós falatnak bizonyulnak, a Vidi átkerül a második számú európai kupasorozatba és a harmadik fordulóban egy abszolút megugorható ellenfelet kap: a Zrinjski (bosnyák)-Valletta (máltai) párharc győztesével játszik a bajnokok ágán.

A Dunaszerdahelynek azonban kemény ellenfél jutott, amennyiben sikerül a fehérorosz Dinamo Minszket kiejteniea DAC-nak, az orosz Zenit Szentpétervár következhet a harmadik körben.

Az EL-selejtező harmadik fordulójának első összecsapását augusztus 9-én, a visszavágót 16-án rendezik, az első mérkőzésén az Újpest és Vidi otthon, míg a Honvéd idegenben lépne pályára. A csoportkörbe jutáshoz még további egy fordulót kell sikerrel venni.

Európa Liga, 2. forduló

Ludogorec Razgrad (BUL)/Vidi (HUN) v Zrinjski (BIH)/Valletta (MLT)
Legia Warszawa (POL)/Spartak Trnava (SVK) v F91 Dudelange (LUX)/Drita (KOS)
Sutjeska (MNE)/Alashkert (ARM) v CFR Cluj (ROU) v Malmö (SWE)
Olimpija Ljubljana (SVN) v Crusaders (NIR) v BATE Borisov (BLR)/HJK Helsinki (FIN)
Shkëndija (MKD)/Sheriff (MDA) v FC Santa Coloma (AND)/Valur Reykjavík (ISL)

Cork City (IRL) v Celtic (SCO)/Rosenborg (NOR)
Spartaks Jūrmala (LVA)/La Fiorita (SMR) v Crvena zvezda (SRB)/Sūduva (LTU)
The New Saints (WAL)/Lincoln Red Imps (GIB) v Astana (KAZ)/Midtjylland (DEN)
Dinamo Zagreb (CRO)/Hapoel Beer-Sheva (ISR) v APOEL (CYP)/Flora Tallinn (EST)
Torpedo Kutaisi (GEO)/Víkingur (FRO) v Kukës (ALB)/Qarabağ (AZE)

Tobol Kostanay (KAZ)/Pyunik (ARM) v Maccabi Tel-Aviv (ISR)/Radnicki Niš (SRB)
Dunajská Streda (SVK)/Dinamo Minsk (BLR) v Zenit (RUS)
Ajax (NED)/Sturm Graz (AUT) v Dundalk (IRL)/AEK Larnaca (CYP)
St. Gallen (SUI)/Sarpsborg (NOR) v HNK Rijeka (CRO)
İstanbul Başakşehir (TUR) v Aberdeen (SCO)/Burnley (ENG)

Zorya Luhansk (UKR) v Braga (POR)
Hapoel Haifa (ISR)/FH Hafnarfjördur (ISL) v Atalanta (ITA)/Sarajevo (BIH)
Genk (BEL)/Fola Esch (LUX) v Shakhtyor Soligorsk (BLR)/Lech Poznań (POL)
Viitorul (ROU)/Vitesse (NED) v PAOK (GRE)/Basel (SUI)
Nordsjælland (DEN)/AIK (SWE) v Partizan (SRB)/Trakai (LTU)

Hibernian (SCO)/Asteras Tripolis (GRE) v Molde (NOR)/Laç (ALB)
Hajduk Split (CRO)/Slavia Sofia (BUL) v Rudar Velenje (SVN)/FCSB (ROU)
Sevilla (ESP)/Újpest (HUN) v Žalgiris Vilnius (LTU)/Vaduz (LIE)
Sigma Olomouc (CZE) v Kairat Almaty (KAZ)/AZ Alkmaar (NED)
Balzan (MLT)/Slovan Bratislava (SVK) v Rapid Wien (AUT)

Djurgården (SWE)/Mariupol (UKR) v Ventspils (LVA)/Bordeaux (FRA)
CSKA-Sofia (BUL)/Admira Wacker Mödling (AUT) v Stjarnan (ISL)/København (DEN)
Olympiacos (GRE) v Luzern (SUI)
Osijek (CRO)/Rangers (SCO) v Chikhura Sachkhere (GEO)/Maribor (SVN)
Górnik Zabrze (POL)/Trenčín (SVK) v Feyenoord (NED)

Jagiellonia Białystok (POL)/Rio Ave (POR) v Gent (BEL)
Spartak Subotica (SRB)/Sparta Praha (CZE) v Brøndby (DEN)
Ufa (RUS)/Domžale (SVN) v Budapest Honvéd (HUN)/Progrès Niederkorn (LUX)
B36 Tórshavn (FRO)/Beşiktaş (TUR) v LASK (AUT)/Lillestrøm (NOR)
Željezničar (BIH)/Apollon Limassol (CYP) v Dinamo Brest (BLR)/Atromitos (GRE)
Leipzig (GER)/Häcken (SWE) v U Craiova (ROU)

Kiemelt fotó: Szirtesi László/Getty Images

vissza a címlapra

Ajánlott videó mutasd mind

Magyarországról szertegurulnak az uniós támogatások Delaware-től Tallinig

Kommentek

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.