21 April 2018, Germany, Dortmund: Football, German Bundesliga, Borussia Dortmund vs Bayer Leverkusen at the Signal Iduna Park. Dortmund's players celebrate Marco Reus' 2:0 score. Photo: Marcel Kusch/dpa - IMPORTANT NOTICE: Due to the German Football League·s (DFL) accreditation regulations, publication and redistribution online and in online media is limited during the match to fifteen images per match

Batshuayi nélkül is hengerelt a Dortmund

2018. 04. 21. 22:13

A Dortmund magabiztosan, négy góllal nyert a vendég Bayer Leverkusen ellen a német labdarúgó-bajnokság 31. fordulójának szombati játéknapján.

A házigazdák a szünetben még csak egygólos előnyben voltak, többek között azért, mert Marco Reus az első félidő hajrájában – már egygólos vezetésnél – büntetőt hibázott.

Fordulás után azonban minden összejött a Dortmundnak, sőt még Reus is betalált, jóvá téve az elhibázott büntetőt. Sikerével a Dortmund a tabella harmadik helyére lépett, míg a legyőzött Leverkusen hárompontos hátránnyal a negyedik.

Szintén a sárga-feketékhez kapcsolódó hír, hogy Hans-Joachim Watzke ügyvezető a Bild című lapnak megerősítette, hogy szeretnék végleg megszerezni Michy Batshuayit. A téli szünetben kötött kölcsönszerződés nem tartalmaz vételi opciót. A Borussia Dortmundnak körülbelül 40 millió eurót (12,4 milliárd forint) kellene fizetnie a Chelsea-nek, hogy a belga csatár a csapatban maradhasson.

A kongói származású, belga válogatott középcsatár bokája múlt vasárnap megsérült, ezért a hátralévő fordulókat ki kell hagynia, sőt egyelőre kérdéses, részt vehet-e a nyári, oroszországi világbajnokságon. Batshuayi tavasszal tíz Bundesliga-meccsen hét gólig és egy gólpasszig jutott.