Újból megégett az Arsenal, veszélyben az európai indulás

Az Arsenalt 22 éve irányító Arsene Wenger néhány napra fellélegezhetett, hiszen sikerült bejutnia csapatával az Európa Liga legjobb négy csapata közé. Az öröm tényleg nem tartott sokáig, ugyanis vasárnap, a Premier League 34. fordulójában a Newcastle United viccelte meg a sokkal esélyesebb, az európai kupaindulásért küzdő londoniakat.

A meccset az Arsenal uralta, ezt a 72 százalékos labdabirtoklás és a 15 kapura lövés jól mutatja. De ez is kevés volt Rafa Benítezék ellen.

Hiába szerezte meg a 14. percben Alexandre Lacazette góljával a vezetést az Arsenal, a még a szünet előtt egyenlített a Newcastle – a találatot Ayoze Perez jegyezte.

A második félidőben aztán a skót Matt Ritchie pecsételte meg a sztárcsapat sorsát a 68. percben, utána hiába próbálkozott, nagyon vékony volt a vendég Arsenal, és maradt a 2-1-es végeredmény.

Összefoglaló:

Wengerék 2018-ban továbbra sem szereztek még pontot idegenben, és 34 fordulót követően 54 ponttal csak a hatodik, még Európa Liga-selejtezőt jelentő helyen állnak, előnyük pedig mindössze két pont a Burnley előtt. A Newcastle jóformájának köszönhetően már a 10.

Eredmények, Premier League, 34. forduló:

Newcastle United–Arsenal 2–1 (Ayoze Pérez 29., Ritchie 68.,ill. Lacazette 14.)
Burnley–Leicester City 2–1 (Ch. Wood 6., K. Long 9., ill. Vardy 72.)
Crystal Palace–Brighton & Hove Albion 3–2 (Zaha 5., 24., Tomkins 14., ill. G. Murray 18., Izquierdo 34.)
Huddersfield Town–Watford 1–0 (Ince 91.)
Swansea City–Everton 1–1 (J. Ayew 71., ill. Naughton 43. – öngól)
Liverpool–AFC Bournemouth 3–0 (Mané 7., Szalah 69., Firmino 90.)
Southampton–Chelsea 2–3 (Tadics 21., Bednarek 60., ill. Giroud 70., 79., E. Hazard 75.)
Tottenham Hotspur–Manchester City 1–3 (C. Eriksen 42., ill. Jesus 22., Gündogan 25. – 11-esből, Sterling 72.)