KANSAS CITY, KS - SEPTEMBER 20: Daniel Salloi #30 of Sporting Kansas City celebrates after scoring during the 2017 U.S Open Cup Final against the New York Red Bulls at Children's Mercy Park on September 20, 2017 in Kansas City, Kansas.   Jamie Squire/Getty Images/AFP

Szórja a gólpasszokat a Kansas magyar csatára

Dajka Balázs

újságíró. 2018. 03. 18. 12:00

Az előző idényben Nikolics Nemanja volt az MLS, vagyis az amerikai futballbajnokság egyik sztárja,

hiszen első évében egyből gólkirály lett.

A Chicago csatára idén sem kezdett rosszul, hiszen két meccsen két gólt szerzett, de nemcsak rá érdemes odafigyelni, hanem Sallói Dánielre is.

A Sporting Kansas 21 éves támadója az eddigi három meccsből kétszer is kezdő volt, és csapata éppen ezt a két találkozót nyerte meg. Sallói pedig tevékeny részese volt mindkét sikernek,

mivel a Nikolicsék elleni 4-3-as győzelem alkalmával két gólpasszt is adott, most pedig szintén két gólban vállalt szerepet a San Jose Earthquakes ellen.

Az első gól egy büntetőből született, de az ezt megelőző szituációnál Sallói adott okos passzt Johnny Russellnek, akit a kapus elütött.

A második hazai gólt is érdemes megnézni, annak ellenére, hogy ebben nem volt része Sallóinak, mivel Graham Zusi gyönyörű lövést küldött a jobb felsőbe.

A harmadiknál aztán jött a Sallói-gólpassz, éppen hogy beleért egy felé passzolt labdába, ami így jutott el Felipe Gutiérrezhez, aki kilőtte a bal alsót.

A vége 3-2 lett a Kansasnek, amely három kör után a harmadik helyen áll a Nyugati főcsoportban.

MLS, 3. forduló:

Sporting Kansas – San Jose Earthquakes 3-2 (1-1)
gól: Ilie (25., 11-esből), Zusi (56.), F. Gutiérrez (68.), illetve Qazaisvili (34.), Wondolowski (91.)