Salzburg's midfielder from Norway Valon Berisha (R) scores the second goal during the Europa League Round of 16 first leg football match between Borussia Dortmund and FC Salzburg on March 8, 2018 in Dortmund. / AFP PHOTO / DPA / Bernd Thissen / Germany OUT

Játékvezető – Borussia Dortmund 2-1

Kálnoki Kis Attila

rovatvezető. 2018. 03. 09. 07:42

Adhattuk volna címnek azt is, hogy Valon Berisha - Borussia Dortmund 2-1, de tán közelebb állunk az igazsághoz, ha Slavko Vinčić sporit nevezzük meg.

Adhattuk volna címnek azt is, hogy Valon Berisha – Borussia Dortmund 2-1, de tán közelebb állunk az igazsághoz, ha nem a Salzburg amúgy két gólt szerző, koszovói származású, de svéd állampolgárságú középpályásnak a nevét írjuk oda, hanem a mérkőzés szlovén játékvezetőjéét, Slavko Vinčićnét.

A gól nélküli első játékrész után a 49. percben ugyanis a spori egy olyan ajándék tizenegyest adott a vendégeknek, amely előtt a szabálytalanság egyértelműen a 16-oson kívül történt. A Salzburg 25 éves középpályása nem tiltakozott, köszönte szépen, belőtte a büntit, ezzel megszerezte a vezetést (0-1).

Alig hét perccel később már kettőre növelték előnyüket a vendégek, de ezúttal is tévedett a játékvezető – középkezdés helyett, szabadrúgás kellett volna ítéljen kifelé. A Dortmundi labdakihozatal közben ugyanis a kapitány, Marcel Schmeizer passzolt pontatlanul a bal szélről középre, de az igazsághoz hozzátartozik, hogy eközben Stefan Lainer felöklelte, pályán kívülre taszajtotta a németet, majd a kontra végén Berishának pont ő adta a gólpasszt. A dortmundiak vitatták is az esetet, de hiába.

Itt lehet megnézni mindkét gólt, meg a harmadikat, a szépítőt is:

A hazaiak sebességfokozatot váltottak, de későn, az erőlködés csak arra volt elég, hogy a 63. percben egy jobb oldali beadást André Schürrle testével a kapuba sodorjon (1–2).

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a nyilvánvaló játékvezetői tévedések ellenére nem érdemtelenül nyert a Salzburg. Az osztrák bajnok végig dinamikusabban, támadóbb szellemben futballozott a Dortmundnál, így okkal várhatják jelentős előnyből a visszavágót.

(Nyitóképen: Valon Berisha (14-es mezben) megszerzi saját és csapata második találatát Dortmundban / AFP PHOTO / DPA / Bernd Thissen)

G.: Mhitarjan 15., Ramsey 45+4.)

RB Leipzig (német) – Zenit Sznetpétervár (orosz) 2-1 (0-0)
Gólszerzők: Bruma (56.), Werner (77.) illetve Criscito (86.)

Lazio (olasz) – Dinamo Kijev (ukrán) 2-2 (0-0)
Gólszerzők: Immobile (54.), Anderson (62.) illetve Tsygankov (52.), Moraes (79.)
Piros lap: Garmash (pályán kívüli második sárga lap)

Olympique Marseille (francia) – Athletic Bilbao (spanyol) 3-1 (2-1)
Gólszerzők: Ocampos (1., 57.), Payet (14.) illetve Aduriz (45+3. – 11-esből)

Sporting (portugál) – Viktoria Plzen (cseh) 2-0 (1-0)
Gólszerző: Montero (45+1., 49.)