Most dőlt el az olasz bajnokság?

Tízmecces győzelmi sorozattal érkezett a Napoli a Roma elleni rangadóra,

ráadásul győzelmi kényszerben is voltak Marek Hamsíkék, mivel a Juventus kiszenvedett egy 1-0-s diadalt a Lazio vendégeként.

A Napoli úgy is kezdte a meccset, ahogy várni lehetett, és Lorenzo Insigne már a 6. percben bevette a Roma kapuját. Egy perccel később azonban jött a válasz, a remek formában lévő Cengiz Ünder emelése Mario Rui lábán pattant meg, Pepe Reina pedig így már nem védhetett.

Bár a Napoli dominált, mégis a Roma vezetett a szünetben, mert Alessandro Florenzi beadásánál Edin Dzeko simán túlugrotta Raúl Albiolt.

A második félidőnek is hasonló volt a forgatókönyve, a Napoli próbálkozott, de a Roma remekül sáfárkodott a helyzeteivel.

Dzeko balos csavarása után már 1-3 volt az állás, miközben a túloldalon Florenzi a gólvonalnál mentette Dries Mertens lövését, Alisson kapusa pedig dupla védést mutatott be Insigne kárára.

A meccs hat gólja és a helyzetek:

Az utóbbi hetekben nagyot focizó Mario Rui ajándékozta oda a negyedik gólt, amikor oktondi módon oxival akarta menteni a saját ötösén, de a labda Diego Perotti elé került, aki élt is az ajándékkal. A végén még Mertens szépített, a nápolyi drukkerek pedig elképesztőek voltak, a vereség ellenére énekeltek, és a csapatot éltették.

A hazai vereség azt jelenti hogy a Napoli előnye csak egy pont a Juve előtt, amelynek még van egy elmaradt meccse is. 11 forduló van még hátra, és a két bajnokesélyes még játszik egymással,

de a Juve lesz otthon, és az utóbbi években ezeket a lélektani előnyöket a Zebrák mindig kihasználták.

Serie A, 27. forduló:

Napoli – Roma 2-4 (1-2)
gól: Insigne (6.), Mertens (92.), illetve Ünder (7.), Dzeko (26., 73.), Perotti (79.)