Egy sima, egy fordított a magyar mérleg a Bundesligában

A Bundesliga 25. fordulójának szombati játéknapjának három magyar érdekeltségű meccséből kettőt már lejátszottak, csak Gulácsi Péter és az RB Leipzig kezd később a Borussia Dortmund ellen. A Hertha (Dárdai Pál) és a Hoffeinheim (Szalai Ádám) közül viszont csak utóbbi örülhetett.

A Dárdai Pál vezette Hertha Berlin a Schalke 04 elleni idegenbeli találkozó előtt csupán a 11. helyen állt 31 ponttal. A berlinieknek nagyon kellett volna a három pont, de az igen kiegyenlített meccset végül az első félidő 37. percében Marko Pjaca találata döntötte el. Több gól nem született, a hazaiak tovább szárnyalnak, és már a második helyen állnak a bajnokságban.

Szalai Ádám mindössze 17 percet kapott a Hoffenheim augsburgi vendégjátékának alkalmával, gólt nem sikerült szereznie. A magyar válogatott támadó becserélésekor már 2-0-ra vezetett csapata, az eredmény utána nem változott. A Hoffenheim maradt az épphogy európai kupaszereplést nem jelentő hetedik helyen.

Eredmények, Bundesliga, 25. forduló:

Schalke 04–Hertha BSC 1–0 (Pjaca 37.)
Eintracht Frankfurt–Hannover 96 1–0 (Da Costa 40.)
Augsburg–Hoffenheim 0–2 (Kramaric 30., Gnabry 51.)
Hamburger SV–Mainz 05 0–0
Wolfsburg–Bayer Leverkusen 1–2 (Mehmedi 79., ill. Alario 31. – tizenegyesből, Brandt 78.)

pénteken játszották:
Borussia Mönchengladbach–Werder Bremen 2–2 (Zakaria 5., Moisander 33. – öngól, ill. Delaney 59., Jóhannsson 78.)