Nagy Dániel volt a havas kupameccs nyerő embere

Az Újpest 2-0-ra nyert a Paks elleni Magyar Kupa-mérkőzésen kedd este. A két csapat múlt hétre tervezett első mérkőzése a nagy havazás miatt elmaradt, ehhez képest jóval több hó dacára megrendezték a “visszavágót”.

A hazaiak szemmel láthatóan jobban érezték magukat a kőkemény pályán és negyed óra után vezetéshez jutottak: Simon Krisztián beadását középre öklözte ki Molnár Péter kapus, éppen Nagy Dánielhez, aki begurította a kapuba. A félidő utolsó percében akár 2-0 is lehetett volna, de Simon az üres kapu dacára csak a kapufát találta el.

Fordulás után sem változott a meccs képe, a Paks játéka dadogott, az Újpest viszont sokáig nem tudott tiszta helyzetet kidolgozni. Végül a 67. percben ismét Nagy szerzett gólt, nagyjából húsz méterről nagyszerűen csavart a kapu bal oldalába egy szabadrúgást.

Ezután már sorra jöttek a lila-fehérek helyzetei, de sem Balázs Benjámin, sem Novothny Soma nem tudta belőni az ordító helyzetét, így maradt a 2-0-ás végeredmény.

Szerdán már a visszavágókat rendezek, kivéve az MTK sényői látogatását, az a mérkőzés a havazás miatt elmarad.