Magyar Kupa: kiscsapat büntette a Lokit

2018. 02. 20. 20:23

Úgy látszik kevésbé sikerült az NB I-es klubok felkészülése, mint az NB II-eseké. Legalábbis a focitavasz első játéknapján, a keddi Magyar Kupa nyolcaddöntők első mérkőzéseinek végeredményeiből erre lehet következtetni.

Három első osztályú klubból kettő ugyanis meglepetésre alacsonyabban jegyzett ellenfelétől kapott ki. Kora délután a Zalaegerszeg hazai pályán verte az öt légióssal felálló nevelőegyesületet, a Puskás Akadémiát.

Megtréfálták a Puskás Akadémiát a zalai télben
A labdarúgó Magyar Kupa nyulcaddöntőjében Pintér Attila csapata kikapott másodosztályú ellenfelétől.

Az esti programban pedig a DVSC a Nagyerdei Stadionban csúszott el – de nem a havon, mert arrafelé még megkímélte a pályákat az időjárás – a Dorogi FC ellenében (1-2).

Kinyik az 55. percben még a hazaiaknak szerzett vezetést, de aztán meglepetésre Mészáros Áron 64. és 82. percben – utóbbit büntetőből – szerzett találatával megfordította a meccset.

A Diósgyőrben már erősen havazott, de ez nem zavarta meg Bódog Tamás legényeit. A DVTK az egyetlen NB I-es klub maradt, amely kedden érvényesíteni tudta a papírformát, Joannaidisz és Bacsa góljaival simán 2-0-ra nyert az NB II-es Vác FC ellen.

A legnagyobbat mégis az Újpest égte. A lila-fehérek a nap folyamán egyedüli rendezőként képtelenek voltak a Szusza Ferenc Stadion gyepét megfelelő állapotba hozni, így a Paks elleni találkozójuk szégyen szemre elmaradt.