Real Madrid's Portuguese forward Cristiano Ronaldo celebrates after scoring his second goal during the UEFA Champions League round of sixteen first leg football match Real Madrid CF against Paris Saint-Germain (PSG) at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid on February 14, 2018.   / AFP PHOTO / GABRIEL BOUYS

Szerencsés gólokkal fordított a Real Madrid a csúcsrangadón

Aranyossy Áron

újságíró. 2018. 02. 14. 22:33

A Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszában valószínűleg legjobban várt párosítása volt a PSG madridi vendégjátéka. Nagy lendülettel estek egymásnak a csapatok, sok izgalmas helyzet alakult ki, de gól csak a 33. percben esett először. Eddigre visszavettek a csapatok a tempóból, főleg a Real Madrid tartogatta a labdát, ám egy gyors kontra végén Neymar sarkazása után Adrien Rabiot szerzett vezetést.

Még a félidő vége előtt egyenlített Zinedine Zidane együttese: Toni Kroos után nyúlt Giovani Lo Celso, a német középpályás pedig nagyon rutinosan feldobta magát. A játékvezető habozás nélkül tizenegyest ítélt, a büntetőt pedig Cristiano Ronaldo a kapu jobb oldalába bombázta.

Fordulás után is főleg a spanyolok nyomtak, Alphonse Areola kapusnak jócskán volt lehetősége bebizonyítani, hogy remek kapus. Neymar a bal szélről tört be sokszor veszélyesen, Dani Alves a jobb szélen egészen magasan feltolva játszott.

A különbséget végül egy remek cserének, Marco Asensio jelentette. A villámgyors támadó a kifárasztott francia védelmet az őrületbe kergette, egy bal oldali elfutás végén középre lőtt labdáját – milyen a kapus sors – Areola pont Ronaldo térdére tenyerelte.

Néhány perccel később megint egy balról érkező labdából volt eredményes a Real, Marcelo furcsán eltalált lövéséből alig látott bármit is a PSG kapusa, így nem tudott védeni. A vége így 3-1 lett, a Paris Saint-Germain rendkívül nehéz helyzetbe került.