Portugal's Ricardinho (L) and Bebe react after getting scored by Argentina during their Colombia 2016 FIFA Futsal World Cup match at the Coliseo El Pueblo stadium, in Cali, Colombia on September 28, 2016. / AFP PHOTO / LUIS ROBAYO

Porig alázta a románokat egy portugal futsalos – videó

Aranyossy Áron

újságíró. 2018. 02. 01. 09:44

Szerda este kezdődött a futsal Európa-bajnokság Szlovéniában. A kontinenstorna C csoportjának nyitómérkőzésén az egyik legnagyobb esélyes portugálok csaptak össze Romániával. Pedro Cary fejesgóljával hamar vezetéshez is jutottak a pirosmezesek, sőt Fábio Cecílio találatával még a szünet előtt megduplázták az előnyüket.

Innentől a románok kénytelenek voltak többet támadni, sikerült is faragni a hátrányból, ám három és fél perccel a mérkőzés vége előtt akkora gólt kaptak, hogy minden önbizalmuk elszállt. A futsalos körökben jól ismert sztár, Ricardinho kapott labdát, már az átvétellel becsapott két védőt, majd védhetetlenül “berabonázta” a harmadik portugál gólt.

A vészkapussal támadó románok egy egy perccel később ellentámadásból gólt kaptak, így végül 4-1 lett a végeredmény.

Fotó: AFP / LUIS ROBAYO