80124150. Madrid, 24 Ene 2018 (Notimex-Carlos Rojas).- La crisis del Real Madrid se agravó este miércoles, al caer eliminados en cuartos de final de la Copa del Rey, por el modesto Leganés en el Estadio Santiago Bernabéu, luego de perder 2-1 y empatar en el global 2-2.
NOTIMEX/FOTO/CARLOS ROJAS/COR/SPO/

Óriási Real Madrid blama a Király-kupában

2018. 01. 25. 07:02

Zinedine Zidane csapata nem jutott be a spanyol kupa elődöntőjébe, miután hazai pályán 2-1-re kikapott a Leganestől. Bár 2015,2016, 2017 után zsinórban negyedjére nem, de ettől még szégyen.

A királyi gárda előzőleg idegenben 1-0-ra nyert ugyan a Leganés ellen, de a szerdai visszavágón kissé zavartan játszott a Kiko Casilla, Achraf Hakimi, Theo Hernández, Nacho, Sergio Ramos, Marcos Llorente, Mateo Kovacic, Isco, Karim Benzema, Lucas, Marco Asensio kezdő tizenegy.

A 31. percben a középpályás, 22 éves M. LLorrente adott el egy labdát, amit Eraso nagyjából 22 méterről elemi erővel bombázott a jobb felsőbe. Az első félidőben további két kapufával ijesztgetett a vendégcsapat, mégis a Real egyenlített a második elején – gyönyörűen emelt át a kifutó kapus felett.

A hideg zuhany az 55. percben egy jobboldali szöglet és Gabriel fejese után érkezett a Real-szurkolók nyakába, meg aztán azért, mert a hazaiak képtelenek voltak egalizálni.

Zidane a gól után pályára vezényelte Daniel Carvajal, Luka Modricsot és Borja Mayoralt is, de hiába, a Leganés 2-2-es összesítéssel, több idegenben lőtt góllal kiejtette neves ellenfelét és fennállása során először eljutott a Copa del Rey elődöntőjéig.

Előnyünk birtokában csak magunknak köszönhetjük a kiesést. Csalódottak vagyunk, főleg én, mert az enyém a felelősség. Az első félidőben szörnyen játszottunk. A PSG elleni BL-párharcban az állásom a tét. Ez világos, mint a Nap. Miattam alakultak így a dolgok, nekem kell megoldani a helyzetet.

– értékelt a kiesés után a Real francia trénere.

A szerdai másik két mérkőzésen kiderült az is, hogy a Sevillához és a Valenciához csatlakozik a legjobb négy között.

Az utolsó továbbjutó még nem ismert, az FC Barcelona és az Espanyol mérkőzik a helyért csütörtökön.